Rozhýbte na jeseň svoje kolená!

Bolia vás kolená? Príčinou môže byť poškodenie chrupavky. Malé kosti sú pokryté chrupavkou a tá zabezpečuje hladký priebeh pre pohyb kostí, ktoré sú posadené proti sebe a ich neodieranie sa o seba.

 

Poškodenie môže prebiehať v štyroch štádiách. Chrupavka je zmäknutá, je na povrchu rozvláknená podobne, ako keď sa vám pri častom nosení ošúchajú džínsy. V ďalšom štádiu už chrupavka praská až na kosť, vtedy jej chýba podstatná časť. V záverečnej fáze chrupavka chýba úplne.

Nenechajte svoje kolená trpieť. Vyskúšajte si doplniť do tela kolagén. Kolagén a kyselina hyalurónová obsiahnutá vo výživových doplnkoch priaznivo vplývajú na zachovanie flexibility a pevnosti kože, ak obsahujú aj vitamín C, ten prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k funkcii chrupaviek a kostí.

Okrem týchto látok obsahujú výživové doplnky aj ďalšie zložky, ktoré prispievajú k posilneniu kĺbov, kostí a svalov, podporujú pohyblivosť kĺbov a udržiavajä kĺby v pohode. Dôležitým stavebným prvkom chrupavky je aj Chondroitin sulfátu, ktorý pochádza zo žraločích chrupaviek.

Keď budete kupovať produkty na boľavé kolená, prevedčte sa, že obsahujú látky, ktoré sme odporúčali.

Autor: Adriana B.