Psychické týranie neprehliadajte!

Problém mnohých z vás, o ktorom sa nehovorí. Ak ste aj vy jednou z tých, bohužiaľ musíme povedať, že mnohých žien, ktoré musia často, resp. denne znášať nátlak zo strany partnera, skúste sa nad sebou zamyslieť. Mnohé ženy totiž robia obrovskú chybu, pretože si myslia, že ich partner sa zmení. No nie je to tak. Tyran zostane tyranom a je len na vás, či sa odhodláte vymaniť sa spod jeho pazúrov.

Ak máte pocit, alebo dokonca istotu, že vo vašom vzťahu nie je niečo v poriadku, resp. že vzťahy v ňom hraničia s násilím, mali by ste to začať okamžite riešiť. To je však často krát veľmi ťažké, pretože tyrani majú väčšinou cholerickú povahu a vystupujú ako agresori a násilníci. Existuje viacero druhov týrania. Môže byť fyzické, psychické, sexuálne, či ekonomické. Čo sa skrýva pod fyzickým násilím si vie predstaviť asi každá z vás. No ako charakterizovať ostatné druhy? Sexuálne týranie nie je len znásilnenie, ale aj nútenie realizovať sexuálne praktiky, ktoré sa vám nepáčia. Ekonomické týranie zas súvisí s finančnou prevahou partnera a finančným vydieraním vás.

Psychické násilie je konanie partnera, ktoré na vašu psychiku, či dušu pôsobí deštruktívne, ťaživo, negatívne a mučivo. Ak vám váš partner neustále spôsobuje psychickú nepohodu, stres, búšenie srdca, alebo nebodaj strach a hrôzu, vyhráža sa vám smrťou, samovraždou, odobraním detí, či vás ponižuje a vysmieva sa vám, aj keď sa vás ani nedotkne, zrejme patríte medzi psychicky týrané, alebo prinajmenšom vydierané ženy. Mnohé si to neuvedomujeme, myslíme si, že náš partner je jednoducho takej povahy a že iné ženy to predsa majú podobné. Je však potrebné priznať si farbu sama pred sebou a uvedomiť si, že to čo váš partner robí, je naozajstné týranie.

A vy máte predsa dostatok dôstojnosti na to, aby ste s tým skoncovali, či už radikálnym odchodom od neho, alebo pokusom o zmenu vzťahu, čo je často krát viac ako nemožné. Psychický tyran to má jednoducho v sebe a málokedy sa dokáže zmeniť. Navyše vie, ako na vás a tak sa možno bude spočiatku snažiť, na pár dní sa zmení, no všetko je len pretvárka a za pár dní sa prejaví jeho skutočná tvár.

Najistejším liekom je koniec vzťahu s takým človekom. Pretože život vedľa neho predsa nie je skutočným životom, ale len prežívaním v neustálom strachu a napätí. Aj vám môže byť dobre, môžete mať doma pohodu a pokojnú domácnosť. A možno stretnete niekoho iného, kto na vás bude dobrý a bude vás mať rád takú aká ste. Nenechajte sa trápiť a zo vzťahu z tyranom vždy vycúvajte!