Proteíny pre ženy: Silné ženy sa o seba starajú výživou šitou na mieru.

Ženské telo sa od toho mužského nelíši iba navonok, to asi všetci vieme. Odlišný je aj jeho hormonálny systém a schopnosť aktivovať a regenerovať svalstvo. To by malo byť zohľadnené nielen pri cvičení, ale aj pri výživových doplnkoch.

Dôležitou funkciou proteínov je podpora tvorby a regenerácie svalových tkanív, a teda aj podpora fyzickej kondície ako takej. Ak pravidelne vystavujete svoje telo aktívnemu pohybu, je vhodné dodať mu aj dostatok proteínov. Obľúbeným riešením sú práve proteínové koncentráty, ktoré v tele doplnia výživové hladiny, no obmedzia ukladanie tukov a cukrov.

Nie je nič zlé na tom, ak ako žena konzumujete proteínový koncentrát určený pre mužov i ženy. Nakoniec, univerzálne sú aj proteíny, ktoré prirodzene nájdete v strave. Rozmanitá ponuka proteínových koncentrátov na trhu však umožňuje vybrať si produkt skutočne rešpektujúci všetky špecifiká ženského tela.

Srvátkový proteín, ktorý od roku 2015 vyrába Hriňovská mliekareň – Koliba, tvorí základ jedného takého produktu. Na trhu ho nájdete pod názvom FIT EAT a je chutným a funkčným partnerom pre všetky športovkyne, tanečnice a aktívne ženy, ktoré milujú pohyb.

Zloženie FIT EAT je doplnené o L-karnitín podporujúci premenu tukov na energiu, čo je pri ženskom metabolizme obzvlášť dôležité. Štúdie totiž hovoria, že ženy majú oveľa väčšiu telesnú predispozíciu hromadiť tuky ako muži. Ukladaniu tukov dokáže podľa Healthline zabrániť aj kyselina hydroxycitrónová (HCA), ktorá rovnako môže pomôcť obmedziť chuť do jedla. Nebojte sa, neprestanete jesť, iba obmedzíte nutkanie maškrtiť. S tým pomôže aj chróm, vďaka tomu, že ustáli hladinu tuku v krvi. Na druhej strane, chuť na sladké vám vynahradí čokoládovo-kokosová, čučoriedková alebo cheesecake príchuť.

Silné ženy sa o seba starajú!
Takže, milé akčné dievčatá a ženy, neverte mýtu, že proteínové prášky z vás automaticky spravia akéhosi bodybuildera masívnych rozmerov. Postarajú sa iba o to, čo je prirodzenou funkciou ich zložiek a dodajú vám silu stáť nohami pevne na zemi aj po tom najtvrdšom tréningu. Poďakujte sa telu za to, čo zvládlo, a podporte jeho zotavenie koktejlom namiešaným s úctou k ženskosti, v poctivej slovenskej kvalite.
Na zdravie s FIT EAT!

Podrobné zloženia, dávkovania a výživové hodnoty proteínových produktov Hriňovskej mliekarne – Koliba nájdete na www.kolibamilk.sk.

Zdroj: Silvia P.