Krása a kozmetika

Pripravte sa na ples!

Už máte nachystané snové šaty, lodičky zladené s kabelkou a od Nového roka si starostlivo strážite váhu, aby ste na plese vyzerala čo najlepšie? Potom už vám zostáva len posledný, zato celkom zásadný detail: vymyslieť účes! S kvalitným fénom, kulmou alebo žehličkou na vlasy to zvládnete sama. Viete ale, podľa čoho ich vyberať?

Fén
S fénom dokážete vytvoriť takmer všetko – od rovných po vlnité účesy. Drahšie modely väčšinou ponúkajú technológie, ktoré sa o vlasy počas fúkania zároveň starajúPríkladom môže byť funkcia ionizácie, ktorá odstraňuje statickú elektrinu, takže sa vlasy počas fénovania nezauzlia. Ionizácia zároveň dodáva vlasom prirodzenú vlhkosť a lesk a účes vďaka nej vytvoríte aj pri nižšej teplote. Ak chcete, aby vám účes dlhšie vydržal, hľadajte taký fén, ktorý ponúka aj funkciu studeného vzduchu, ktorý vlasy po úprave vo finálnej podobe zafixuje. Dôležitým parametrom je tiež výkon fénu. Pokiaľ máte husté nepoddajné vlasy, potrebujete výkon vyšší, jemným vlasom stačí výkon nižší.

Kulma
Kulma vám pomôže dosiahnuť vlny každého druhu – od prirodzene voľných po rovnomerné a pevné lokne. Automatická kulma urobí všetko za vás, vy len vyberiete prameň vlasov a počkáte na signál, že ho môžete opäť vybrať. Oproti tomu kónická kulma už vyžaduje istú mieru zručnosti. Niektoré kulmy tiež majú titánový povrch, ktorý odstraňuje statickú elektrinu, alebo keramický, ktorý vlasy pri natáčaní zároveň uhladzuje.

Žehlička na vlasy
U žehličiek na vlasy sa najčastejšie používa keramický povrch, ktorý sa rýchlo zahreje a zároveň je šetrný k vlasom. Niektoré žehličky tiež ponúkajú funkciu ionizácie, vďaka ktorej je účes žiarivý, lesklý a predovšetkým bez zamotania. Dôležitým údajom je aj možnosť nastavenia teploty, jemné vlasy by ste mali žehliť pri maximálnej teplote 150 °C, husté pri teplote 170 až 200 °C.

Autor: Linda T.
 Pripravte si účes na ples!

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top