Príprava na opaľovanie

V lete je organizmus vystavený veľkej záťaži. Ak si doprajeme potrebné vitamíny a minerály v predstihu, môžeme prežiť horúčavy bez problémov.

Horčík patrí medzi stopové prvky, ktoré hrajú kľúčovú rolu v našom metabolizme.

Zabraňuje poruchám srdcového rytmu a účinkuje priaznivo na vysoký krvný tlak.

V teplých letných mesiacoch, ktoré sa vyznačujú zvýšenou fyzickou námahou, je horčík obzvlášť dôležitý. Uvoľňuje totiž bolestivé svalové napätie a podporuje správnu činnosť nervov. Jeho nedostatok môžete spoznať podľa porúch nervovej činnosti, zvýšenej dráždivosti alebo kŕčov.

Draslíkom proti malátnosti

Pri vysokých teplotách, ktoré sú pre leto typické, dochádza k prehrievaniu organizmu.

Potením stráca telo veľké množstvo draslíka, ktorý je nenahraditeľný pre správne

fungovanie buniek. Nedostatok tohto minerálu sa môže prejaviť bolesťami hlavy, úpalom, vysušenou pokožkou či malátnosťou, v krajnom prípade dokonca vážnymi srdcovými komplikáciami. Medzi prirodzené zdroje draslíka patria napríklad sušené marhule, ľadvinky či pečeň. Ak nemáte  v jedálnom lístku dostatok týchto potravín, môžete zvoliť formu vitamínových doplnkov, ktoré dodajú telu optimálne denné množstvo tohto minerálu.

Do plaviek s vitamínom C

V súvislosti s blížiacim sa letom sa snažíme získať figúru, aby sme sa dobre cítili v plavkách. V tejto snahe môže telu pomôcť vitamín C. Ten totiž nielenže podporuje obranyschopnosť organizmu, ale zároveň výrazne urýchľuje celý proces látkovej premeny v tele. Vďaka tomu má silný vplyv na štiepenie a spaľovanie tukov. Vitamín C je tiež ideálnou výživou pre pokožku namáhanú slnečným žiarením. Udržuje ju vláčnu a prirodzene napätú.03

Takže nezabúdajme  na dostatok vody a vyváženú stravu, ktorá nám pravidelne doplní stratené vitamíny a udrží našu pokožku v perfektnej kondícií.