Krása a kozmetika

Príprava na opaľovanie

Príprava na opaľovanie

V lete je organizmus vystavený veľkej záťaži. Ak si doprajeme potrebné vitamíny a minerály v predstihu, môžeme prežiť horúčavy bez problémov.

Horčík patrí medzi stopové prvky, ktoré hrajú kľúčovú rolu v našom metabolizme. Zabraňuje poruchám srdcového rytmu a účinkuje priaznivo na vysoký krvný tlak.
V teplých letných mesiacoch, ktoré sa vyznačujú zvýšenou fyzickou námahou, je horčík obzvlášť dôležitý. Uvoľňuje totiž bolestivé svalové napätie a podporuje správnu činnosť nervov. Jeho nedostatok môžete spoznať podľa porúch nervovej činnosti, zvýšenej dráždivosti alebo kŕčov.

Draslíkom proti malátnosti
Pri vysokých teplotách, ktoré sú pre leto typické, dochádza k prehrievaniu organizmu.
Potením stráca telo veľké množstvo draslíka, ktorý je nenahraditeľný pre správne fungovanie buniek. Nedostatok tohto minerálu sa môže prejaviť bolesťami hlavy, úpalom, vysušenou pokožkou či malátnosťou, v krajnom prípade dokonca vážnymi srdcovými komplikáciami. Medzi prirodzené zdroje draslíka patria napríklad sušené marhule, ľadvinky či pečeň. Ak nemáte  v jedálnom lístku dostatok týchto potravín, môžete zvoliť formu vitamínových doplnkov, ktoré dodajú telu optimálne denné množstvo tohto minerálu.

Do plaviek s vitamínom C
V súvislosti s blížiacim sa letom sa snažíme získať figúru, aby sme sa dobre cítili v plavkách. V tejto snahe môže telu pomôcť vitamín C. Ten totiž nielenže podporuje obranyschopnosť organizmu, ale zároveň výrazne urýchľuje celý proces látkovej premeny v tele. Vďaka tomu má silný vplyv na štiepenie a spaľovanie tukov. Vitamín C je tiež ideálnou výživou pre pokožku namáhanú slnečným žiarením. Udržuje ju vláčnu a prirodzene napätú.

Takže nezabúdajme  na dostatok vody a vyváženú stravu, ktorá nám pravidelne doplní stratené vitamíny a udrží našu pokožku v perfektnej kondícií.

Autor: Ernestína
Foto: Ingimage

Príprava na opaľovanie

1 Comment

1 komentár

  1. lussy

    30. septembra 2017 at 18:11

    toto leto sme prvy krat pouzili masla na opalovanie znacky sun od vivaco.sk a boli sme nesmierne milo prekvapeni…ziadne medzistadium cervenej pokozky, ale pekne lahunko to zhnedlo

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top