Predstavujeme tipy ako docieliť zvodný a prirodzený make-up

Každým rokom prichádzajú na beauty scénu nové trendy v líčení a samozrejme, ani tento rok nebude výnimkou.

V tomto roku bude kraľovať takzvaný soft glam look. Teda prirodzený make-up, jemné kontúrovanie, highlighty na správnych miestach, nude očné tiene, jemné líčka a výrazné oči.
A v nasledujúcich riadkoch vám poradíme ako tento nový, prirodzený „look“ docieliť.

Jemné trblietky
Ani mejkap tejto sezóny sa nezaobíde bez trblietok. Trblietky vyzerajú skvelo na bronzovej, opálenej pokožke kedy nádherne zvýraznia jej vzhľad. Vytvoria dramatický look, s ktorým zažiarite na každej party ale aj jemný, na  bežný deň.  Trblietky môžete použiť ako očné tiene na celé viečko alebo si s nimi môžete vytvoriť aj jemnú očnú linku. S paletkou trblietok môžete vytvárať zaujímavé farebné kombinácie, držte sa však pravidla menej je viac. Rovnako dobre vyzerajú trblietky aj na lícnych kostiach alebo na perách. Nezabudnite ale na pravidlo, že vždy si zvýraznite trblietkami len jednu časť tváre a to len v malom
množstve.
Tie odvážnějšie z nás sa podľa vizážistov v roku 2020 môžu smelo pustiť aj do neonových odtieňov a zaujímavých grafických tvarov avšak tiež iba v minimalistických detailoch. Takže namiesto toho aby ste si krikľavý tieň naniesli na celé viečko, skúste ho aplikovať iba ku kútikom očí. Tak sa nebojte zažiariť a užite si skvelý vzhľad s pomocou týchto trendov v líčení.

Prirodzené obočie
Dokonalo prirodzené a husté obočie je snom mnohých žien a tvorí základ denného aj večerného líčenia.
A túto sezónu sa bude nosiť výrazné, silné a teda sa nemusíte báť jeho prirodzený tvar ešte aj dotvoriť. Tvar obočia umocníte tím, keď tesne pod jeho spodnú hranu nenápadne nanesiete bledý odtieň. Ak sa bojíte sa farby na obočie, ale aj napriek tomu túžite po výraznejšom obočí, najjednoduchšou cestou je pre vás takzvané dokresľovanie obočia. S ceruzkou na obočie si krásne dokreslíte jeho tvar  no neodporúčame s ňou vyfarbovať celé obočie, lebo by to pôsobilo príliš výrazne a neprirodzene.  Najlepšou voľbou bude gél na obočie, ktorý sa aplikuje so šikovnou kefkou ako riasenka. Vyzdvihnete ním jednotlivé chĺpky a vytvoríte prirodzený vzhľad. Len si dajte pozor na výber správneho odtieňa. Keď ho netrafíte, bude obočie opäť vyzerať veľmi neprirodzene. A samozrejme, vždy sa snažte dodržať pôvodný tvar obočia a toho, čo vám pristane najväčšmi.

Líčka s nádychom rúžovej
Žiarivá pleť so zdravým vzhľadom?  Jej základom je perfektne upravená pleť. Aj preto sú túto sezónu trendom ľahké make-upy a jemný nádych ružovej na líčka. Jemným líčkam môžete dať v roku 2020 prednosť aj pred obľúbeným bronzerom. Líčka vyskúšajte v jemných odtieňoch svetlo ružovej alebo marhuľovej. Tieto farby v lete skvele vyniknú nielen na vašich perách ale aj vašich lícnych kostiach. Tie môžete zvýrazniť aj rôznymi rozjasňovačmi, ktoré dokonale doplnia váš vzhľad. V kurze sú túto sezónu aj multilíčidlá, s ktorými zvládnete jednoduché, denné líčenie za pár minút. Okrem toho, že bude vaša tvár pôsobiť sviežo, pri takomto jednoduchom líčení nehrozí, že by ste niečo pokazili. Farbu navyše stačí naniesť  prstami, nemusíte sa trápiť s precíznym vykresľovaním jednotlivých kontúr. Namiesto hutných make-upov voľte na jar a v lete skôr BB krémy. Ich textúra je ľahšia a vašu pleť tak nezaťažia zbytočným nánosom.

Toto sú naše tipy na zdravý, monochromatický, letný look, ktorý je jedným z najväčších trendov nastávajúcej sezóny.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Ziaja, BiOrganica.sk, BeautySecret.sk