Prebuďte svoju vnútornú krásu a nechajte rozkvitnúť vlastné JA

Inšpirujte sa prírodou. Je plná rozmanitých krás. Aj my ľudia sme jej súčasťou. Často si to už ani neuvedomujeme. Zalezieme do svojich domovov a prírodu vnímame za oknami – tam vonku. Ale naozaj sme jej neoddeliteľnou súčasťou. Podliehame jej zákonom.

Prijmite túto skutočnosť za skvelú príležitosť. Prebuďte svoju vnútornú krásu a nechajte rozkvitnúť vlastnú značku. Odhaľte a prejavte svoje vnútorné ja slobodne.

 

Značkové veci nezaručia vašu osobnú značku a vnútornú dokonalosť

Mnohí chodia po nákupných centrách. Kupujú značkové oblečenie a snažia sa vyzerať
dokonalo. Lenže keď si všetky nakúpené veci na seba zavesia a z výrazov ich tvárí možno čítať nespokojnosť, podráždenosť a stratu radosti zo života, je celkový dojem pre okolie skôr negatívny. Žiadne vonkajšie doplnky nenahradia vnútornú vyrovnanosť a spokojnosť. Môžu ju len doplniť alebo krátkodobo kompenzovať.

 

Kúpená radosť je len dočasná. Zakrátko vyprchá a budete hľadať, čo ďalšie si kúpite

Radosť, pohoda, láska a z nich vychádzajúci úsmev sa nedá kúpiť ani v najdrahšom butiku. Tieto energie treba v sebe prebudiť a pestovať. Potom si na seba môžete obliecť takmer čokoľvek a ste dokonalí. Pozrite sa do prírody – je krásna a pestrá. Dôkazom sú rôzne kvety, zvieratá, kry, stromy či plody. Rozmanitosť a dokonalosť je aj v každom z nás.

 

Vaša dokonalosť sa najviac rozvinie, keď ste sami sebou a prežívate ľahkosť bytia

Lucie-Königová

Prebuďte v sebe vlastnú originalitu, jedinečnosť a krásu. Podporujte svoje silné stránky, to, čo vám ide ľahko. V čom ste dobrí? Čo vás baví? Neriešte to, čo vám veľmi nejde. Načo aj? Ani jabloň sa nehnevá za to, že nerodí slivky. Nikto na svete nebol, nie je a nikdy nebude taký istý, ako ste vy. Dôkazom tohto tvrdenia sú napríklad odtlačky vašich prstov – rovnaké ako tie svoje nenájdete nikde na planéte. To je predsa skvelá správa, ktorá dáva zmysel tomu, aby ste podporovali a rozvíjali práve svoju výnimočnosť a originalitu. Uvedomte si jedno: STE UNIKÁTNA BYTOSŤ! Opakujte si túto vetu sami pre seba tak dlho, kým s vami nesplynie, a prijmite ju v jej plnej sile.

 

Kópia nie je taká zaujímavá a vzrušujúca ako originál

Nerobte zo seba, prosím, kópiu niekoho iného. Nebuďte lacný falzifikát svojho vzoru alebo dokonca nejakého ideálu spoločnosti. Napodobeniny majú vždy veľmi malú hodnotu a sú nedôveryhodné, ľahko rozpoznateľné. Nerobte zo seba niekoho iného, než ste sami. Ak sa za seba hanbíte, tak svoje ja uzdravte. Nie je dôvod sa zaň hanbiť, pretože je vo vnútri krásne a stvorené prírodou. Maximálne naň vaše primárne autority naštepili neistoty a obavy. Našťastie sa tieto externé programy dajú zmeniť. S vami samotnými nemajú nič spoločné. Prijali ste ich a nikto sa vás nepýtal, či s nimi súhlasíte. Môžete ich odstrániť. Prijmite sa majte sa radi takí, akí ste.

 

Nájdite si inšpirátorov, čo vám pomôžu rozhorieť vnútorný plamienok vo vášnivý plameň, dychtiaci nasledovať vaše najhlbšie túžby

Na vašej ceste sú však dôležití inšpirátori. Rozhliadnite sa za nimi. Otvorte oči a uvidíte ich. Môžu vám dať svetielko, nasmerovať a podnietiť urýchlenie vašej cesty k vnútornému pocitu naplnenia. Pôsobia aj ako maják. Ak vám prebieha hlavou myšlienka „chcel(a) by som byť ako on (a)“, je predpoklad, že budete vytvárať kópiu. Ak však cítite, že vás druhý inšpiruje a rezonujete s ním, váš motív je zdravý. Choďte kus cesty vedľa neho a porastiete. Prebúdza a aktivuje váš skrytý potenciál, môže podnietiť, rozvíjať vašu vlastnú vnútornú značku. Všetko však vychádza z vás. Prajem vám krásne prebudenie a radosť byť samými sebou. To je základný predpoklad, že s vami budú chcieť byť aj ostatní a milovať vás presne takých, akí ste.

Autor: Lucie Königová, certifikovaná koučka Aleša Kalinu