Prebehnúť Slovensko? To nie je výzva len pre maratóncov.

Krásne slovenské scenérie, dobrodružstvo, tímový duch a výnimočný zážitok – štafetový beh THE RUN SLOVAKIA oficiálne spustil registráciu pre ročník 2020. Organizátori pozývajú nielen športových nadšencov a bežcov so skúsenosťami, ale aj rekreačných bežcov, pre ktorých majú prichystané kratšie úseky.


Štafetový beh THE RUN chystá už svoj piaty ročník, stále si však zachováva svoju rodinnú atmosféru, ktorá je jedným z dôvodov, pre ktorý ho vyhľadáva stále viac bežeckých tímov. Toto športové zážitkové podujatie založil v roku 2016 Dušan Tarčák. Chcel usporiadať  beh, ktorý bude nielen o výkone, ale aj o zábave, dobrodružstve, skvelých zážitkoch a výnimočnej atmosfére. “Chcel som popri každodennej práci urobiť niečo, čo bude spojené s voľným časom, športom a našou krásnou krajinou. A tak sme sa v skupine 12 priateľov rozhodli odbehnúť štafetovo beh z Košíc do Bratislavy. Naplánovali sme trasu, prenajali karavan, nakúpili potraviny a v apríli sme sa rozbehli po trase naprieč Slovenskom. Bol to skvelý zážitok, slnečné počasie sa v noci striedalo so silným dažďom a zimou. Všetko sme však perfektne zvládli a na vlastnej koži sme si vyskúšali, že sa to dá – za tri dni absolvovať štafetový beh po Slovensku. O dva mesiace sme zorganizovali nultý ročník THE RUN SLOVAKIA 2016, na ktorom sa už zúčastnilo 5 tímov.”  Beh The Run Slovakia 2020 sa uskutoční 12-14. júna 2020.
Pozrite si oficiálny teaser na beh The Run 2020: https://www.youtube.com/watch?v=gF41E-glHvA


Príležitosť na celoživotný zážitok
Za 4 roky existencie zažili organizátori už množstvo silných momentov, ten najvýraznejší je však vždy atmosféra medzi bežcami. “Je úžasné vidieť, ako sa jednotliví bežci a tímy dokážu zomknúť, siahnuť na dno svojich síl a úprimne sa tešiť z tohto výkonu,” konštatuje organizátor behu, ktorý vytvára športovým nadšencom príležitosť na celoživotný zážitok. Na správnej atmosfére, ktorá je v prvom rade o bežcoch, si dávajú organizátori naozaj záležať a budú v tom pokračovať aj popri rastúcom počte účastníkov. K rodinnej atmosfére prispieva aj fakt, že všetci členovia organizačného tímu sú v priateľskom alebo rodinnom zväzku a o organizáciu sa starajú každoročne ako dobrovoľníci.

Jedinečné scenérie naprieč celým Slovenskom
Beh The Run Slovakia sprevádzajú po celej trase jedinečné scenérie. Vyštartujete v Košiciach a prebehnete krásnymi oblasťami, popri hradoch a zámkoch, cez dedinky a mestá, kopcami a dolinami až do Bratislavy. Trať je vedená popri množstve významných prírodných, kultúrnych či historických pamiatok ako napríklad Spišský hrad, majestátne Vysoké Tatry, Kvačianska dolina, Oravský hrad, Terchová, Rajecké Teplice, Čičmany, Trenčín či vinice v okolí Modry. Pre mnohých účastníkov je však nezabudnuteľná aj výnimočná atmosféra jednotlivých štafetových odovzdávok.

Pozrite si atmosféru z minulého ročníka The Run Slovakia 2019: https://www.youtube.com/watch?v=qd32-onFUBE

Beh pre rekreačných bežcov
Beh THE RUN SLOVAKIA aj napriek svojej dĺžke nie je podujatím iba pre maratóncov či ultrabežcov. Podľa organizátorov je táto štafeta určená dokonca najmä pre rekreačných bežcov. “Každý, kto je schopný odbehnúť 10 kilometrov do jednej hodiny, má veľký predpoklad zvládnuť tento beh. Najdôležitejší je tím. Ako povedal jeden z účastníkov – toto nie je beh, ktorý môžete absolvovať so zlým kolektívom,” upresňuje Dušan Tarčák. The Run Slovakia je tímovým behom, každý bežec odbehne toľko etáp, koľko je v jeho silách. Takýmto bežcom je určená kategória Freestyle.  Pre pokročilých bežcov je pripravená kategória Marathon. Záujemci sa môžu registrovať do 24. mája 2020, aktuálne organizátori ponúkajú prvým tímom zvýhodnenú cenu registrácie.

Registrujte svoj tím za zvýhodnenú cenu tu: https://therun.sk/auth/register