Pozvaná na stužkovú? Mamičky, máme pre vás niekoľko módnych tipov

S jeseňou prichádza nielen plesová sezóna a doba firemných večierkov ale aj obdobie stužkových slávností. A každá mama chce na stužkovej svojho budúceho maturanta alebo maturantky vyzerať dobre. Vyberáte si už večerné šaty, v ktorých budete hviezdou večera či hľadáte inšpiráciu? Máme pre vás niekoľko užitočných rád.

 

Šaty
Štýl oblečenia určujú organizátori stužkovej slávnosti a predurčuje ich aj miesto kde sa ples maturantov bude odohrávať. V prípade honosnejších priestorov by to mali byť dlhé spoločenské  šaty a róby, ku ktorým sa hodí prevažne klasický čierny oblek alebo smoking. Ak ide o menej formálny priestor pokojne voľte malé večerné , alebo kokteilové šaty . V tom prípade medzi základné pravidlá úpravy zovňajšku striedmosť a nenútená elegancia. Dámy by nemali mať dekoltované šaty ale ak sa predsa len rozhodnú obliecť si šaty s odhalenými časťami tela, platí, že ak odhalíme ramená, zahalíme dekolt a naopak. Pre mamy budúcich maturantov sú ideálnou voľbou decentné šaty v midi dĺžke, v tlmených farbách a najlepšie puzdrové, ku ktorým si môžete dovoliť aj výraznejšie šperky a doplnky.

Topánky
Prvou zásadou pri výbere topánok je najmä ich pohodlnosť. Musia sedieť ako uliate, aby ste bez otlakov pretancovali celú noc. Druhým faktom je, aby svojou farbou ladili k šatám a dopĺňali spoločenskú kabelku a ďalšie doplnky vášho oblečenia. A nezabúdajte, že podľa klasickej etikety by mali mať uzavretú špičku. Lodičky na vysokom opätku aj uzatvorená špička topánok navyše  krásne opticky predlžujú nohy a dodajú každej žene dokonalú eleganciu.

 

Šperky
Samotný outfit dolaďte šperkami, ktoré dotvoria váš celkový dojem. Podľa etikety platí, že ak zvolíte väčší, výraznejší šperk, zvoľte maximálne dva druhy šperkov, napríklad objemné náušnice doplňte iba jednoduchým prsteňom alebo náramkom. Štýl podriaďte šatám a ich farebnosti. Jemné šaty potrebujú výrazné šperky. Na stužkovú uprednostnite originálne a pravé šperky alebo naozaj vkusnú a kvalitnú bižutériu, ktorá bude luxusnou bodkou vášho outfitu.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria:  Marc Cain –mclasse, Giulett.sk, VERO MODA, Twinset, Baldinini