Krása a kozmetika

Potraviny vďaka ktorým budeme krajší

Poznáme to najmä my, ženy. Po zime sa cítime unavené a zničené a to nielen psychicky, ale aj fyzicky. Naša pleť je zrazu  vysušená, unavená a všimli sme si aj omnoho viac rozšírené  akné. My vám  odporučíme potraviny, ktoré by ste do svojho jedálnička mali rozhodne zaradiť.

To, že by sme mali jesť veľa ovocia a zeleniny, nás učili naše mamy už od detstva. A vravíme to aj my. Zelenina je chutná surová aj uvarená. Ak sa už snažíme zlepšiť našu pleť, jedzte túto zeleninu: rajčiny, cuketa, brokolica, avokádo, červená repa, zeler, uhorka či špargľa.

Najlepší spôsobom ako svoju pleť rozžiariť vám zabezpečí práve brokolica. Ak máte v najbližších dňoch nejakú dôležitú udalosť, kde chcete vyzerať dobre, jedzte veľa zeleniny a najmä brokolice. Túžbu mať stále mladistvú pleť je snom každej jednej z nás.  Cvikla alebo inak nazývaná červená repa nielenže udržuje našu pleť  mladistvú, ale priaznivo prispieva aj k spevnenie vlasov a nechtov. K ďalšej účinnej variante pre zlepšenie vzhľadu našej pleti prispeje konzumovanie uhorky, resp. uhorkovej šťavy. Pleť sa vám zato poďakuje. Týka sa to najmä tých z nás, ktorí trpia suchou pleťou. Keďže ju potrebujeme nejako zvlhčiť, pomôže nám k tomu práve uhorka, ale aj už spomínané rajčiny, cuketa či avokádo.

Z ovocia, ktoré dokáže urobiť tiež divy našej pleti sú  hrušky, ananás, citrusy, kiwi a hrozno. K hydratácii našej pleti okrem iného pomôžu  aj melóny. Vďaka množstvu vody, ktoré obsahujú, dodajú telu potrebné živiny. Prečo? Pretože práve melón odvedie z tela veľa škodlivých látok. A keďže už pomaly začne melónová sezóna, určite si dajte dostatok melónov s pocitom, že svojmu telu neublížite, ale naopak, pomôžete.

Dehydratovanej pleti pomôžu tiež aj hrušky, ktoré okrem toho, že pomáhajú našej pleti, prispievajú aj k zdravému fungovaniu nášho žalúdka či čriev.

Ďalším zázračným ovocím je chutný a sladký ananás. Zbožňujete ho aj vy? Možno ste ani nevedeli, koľko zdraviu prospešných látok sa v ňom nachádza. Nielenže je vhodný ako prevencia proti rakovine, astme, pomáha aj ľuďom pri cukrovke tým, že znižuje hladinu ich cukru, zlepšuje trávenie, či dokonca zvyšuje plodnosť, je veľmi prospešným aj pre našu pleť. Vitamín C v ananáse pomáha liečiť poškodenia pokožky či už v dôsledku prílišného slnečného žiarenia a znečistenia, ale aj k zníženiu tvorby vrások a tak celkovo znižuje celú textúru pokožky. A práve preto by sme mali ananás konzumovať často.

Ako isto vieme, ovocie je tiež len cukor – fruktóza, ktorý môže mať vo väčšom množstve nie veľmi priaznivé účinky na nás organizmus. Koľko ovocia denne by sme mali teda zjesť? Podľa amerického Ministerstva poľnohospodárstva sa všeobecne odporúča, aby väčšina dospelých žien zjedla zhruba jeden a pol až dve šálky ovocia denne. Celkovo by to teda malo byť maximálne 14 šálok za týždeň.

Ako hovorí stará známa fráza, všetkého veľa škodí, alebo všetko konzumovať ale s mierou. Veríme, že vaša pleť bude nielen počas tohto roku, ale aj tých ďalších prekvitať krásou.

Autor: Miriama L.
Zdroj: Shutterstock

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top