Posuňte svoj televízny zážitok na úplne novú úroveň! Prichádza nová mini LED TV Hisense U9GQ

Hisense uvádza v roku 2021 na trh ďalšiu prevratnú novinku, prvú mini LED TV U9GQ. Špičkový 4K televízor s monumentálnou 75-palcovou obrazovkou ponúka úchvatný obraz s prirodzene vykreslenými farbami, temnou čiernou a precízne vykreslenými detailmi. To všetko vďaka úplne novej, ultratenkej ULED obrazovke s viac ako 10 000 miniatúrnymi LED diódami, vrstve kvantových bodov a priamym podsvietením FALD PRO s 1280 zónami stmievania na celej ploche obrazovky. 

 

Zážitok umocňuje aj zabudovaný soundbar 3.1.2 s technológiou priestorového zvuku Dolby Atmos®. Najnovšia HDR technológia Dolby Vision IQ navyše optimalizuje obraz podľa okolitého svetla a postará sa o dokonale živé scény v tmavých aj svetlých častiach obrazu. Nechýbajú ani inteligentné funkcie alebo filmový či herný režim.
Ostrý obraz, čiernočierna farba, extrémny kontrast a špičkový jas aj počas dňa.

Ponorte sa do deja na naozaj veľkej, 75-palcovej obrazovke, ktorú nemá každý. Prepracovaná ultratenká ULED obrazovka má špičkové technické parametre. Zadný panel je osvetlený viac ako 10 000 miniatúrnymi LED diódami. Systém FALD PRO obsahuje 1280 samostatne stmievateľných zón po celej ploche panela a spolu s vysokým jasom (viac ako 3000 nitov) poskytuje potrebný kontrast bez presvietených farieb a dodáva obrazu hĺbku so skutočne tmavou čiernou. Vrstva kvantových bodov zasa zabezpečuje vernú reprodukciu ultra širokej palety farieb s viac ako miliardou skutočne prirodzených odtieňov vrátane vysoko čistej bielej.

Aj táto nová TV sa spolieha na technológiu Dolby Vision IQ„Okrem iného využíva aj senzor okolitého svetla, aby posunula zážitok zo sledovania nad rámec štandardného HDR obsahu. Výsledkom je dokonale prirodzený obraz prispôsobený aktuálnym svetelným podmienkam s rozšírenou reprodukciou detailov v tmavých aj svetlých častiach obrazu súčasne, ako aj s väčšou dynamikou. Nová mini LED TV s jasom viac ako 3000 nitov ponúkne brilantný obraz nielen večer alebo pri zatiahnutých závesoch, ale aj za denného svetla. Navyše so širokým pozorovacím uhlom a bez odleskov,“ hovorí Matej Hušták, produktový manažér značky Hisense, a dodáva: „V porovnaní s tradičnými LED TV ponúka táto novinka hlbšiu čiernu, dokonalejší kontrast a veľmi jemne vykreslené detaily, pretože stmievateľné oblasti sú oveľa menšie.“

K pútavejšiemu diváckemu zážitku prispieva aj nová technológia Hisense AI Picture Optimization. Vďaka výkonnému výpočtovému akcelerátoru dokáže vyhodnotiť snímku, priradiť ju k niektorému z mnohých známych scenárov a optimalizovať nastavenia obrazu a vykresľovanie detailov v tmavých oblastiach obrazu v reálnom čase. „Akcelerátor pritom nezaberá miesto v centrálnom ovládači a nespomaľuje jeho chod, a to ani pri hraní akčných hier,“ pokračuje Matej Hušták

Okrem toho TV používa vyššiu vnútornú rýchlosť zobrazenia snímok 120 Hz s vložením ďalšej medzisnímky (MEMC). Aj veľmi rýchly pohyb je preto plynulý a ostrejšie ohraničený bez rozmazania alebo blikania. Oceníte to pri športových prenosoch a pretekoch, pri spomínanom hraní hier alebo v akčných filmových scénach.

Priestorový zvuk
Ozvučenie zaisťuje integrovaný soundbar 3.1.2 s výkonom 90 W, ktorý ponúka technológiu priestorového zvuku Dolby Atmos®, takže sa pri sledovaní akéhokoľvek obsahu stanete sami súčasťou deja. To, že tieto nové TV prinášajú obrazový aj zvukový zážitok ako v kine, potvrdzuje aj certifikát IMAX Enhanced.

Pripravené na multimediálnu zábavu 21. storočia
Nová mini LED TV využíva vlastnú inteligentnú platformu VIDAA U 5.0 SMART OS, ktorá je jednoduchá, intuitívna a pohotová a ponúka podporu celého radu streamovacích služieb, ako sú YouTube, Netflix a Amazon Prime, na ovládači nájdete aj tlačidlo na rýchly prístup k Facebook Watch. Umožňuje používať veľké množstvo predinštalovaných aplikácií vrátane českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam atď.) alebo aplikáciu Uefa.tv pre futbalových nadšencov. Filmoví fanúšikovia ocenia FilmMaker Mode na puristické prehrávanie filmov tak, ako ich zamýšľal režisér.

Game Mode Pro
Elegantná, ultratenká TV má aj zabudované rozhranie Bluetooth a rýchlu dvojpásmovú Wi-Fi na bezdrôtové pripojenie. Získala aj certifikáciu TÜV Rheinland za nízke emisie modrého svetla a ochranu súkromia. Stojí 3799 EUR.

Zdroj: Iveta H.