Postarajte sa v zime o svoje ruky a nechty!

Máte pocit, že sú vaše ruky a nechty v zimnom období drsnejšie, suchšie a častejšie sa vám robia zádery? Príčinou sú nízke teploty, náhle zmeny prostredia, suchý vzduch v miestnostiach. Tieto faktory narúšajú prirodzený vzhľad pokožky a ruky vyzerajú náhle staršie.

Výživný lak na ochranu
Ak preferujete prírodné nechty bez laku, práve v zimnom období je nevyhnutné  chrániť ich a dopriať im viac ako inokedy výživný lak s vitamínmi. Na trhu ich je niekoľko a verte, že vaše nechty zajasajú. Výživný lak na nich vytvorí ochranu, spevní ich a ochráni pred všetkým, čo ich v zime poškodzuje.

Kožtička okolo nechtov
Kožtičke okolo nechtov prospeje pravidelné masírovanie výživným krémom alebo mierne ohriatym olejom. Nikdy ju nevystrihujte, má dôležitú ochrannú funkciu. Cez mäkšiu časť nechtu, ktorý je tesne pod ňou, sa totiž môžu do tela dostať nežiaduce látky – infekcie, baktérie či rôzne chemické látky, s ktorými prídete do styku. Strihanie kožtičky môže spôsobiť aj nepríjemné zádery. Odporúčam ju len pravidelne zatláčať. Na okraji nechtovej doštičky sa už sama upraví a bude držať želaný tvar. Vydržte – ak ste si doteraz kožtičku nezatláčali, musí si na takýto postup najprv zvyknúť.

Len v rukavičkách
Možno ste si všimli, že nechty v zime rastú pomalšie. Je to skutočne tak. Ide o prirodzenú ochranu pred ich lámaním. Nechtom poskytnete dokonalú starostlivosť, ak budú kratšie a v chladných dňoch chránené rukavicami.

Aký lak
Hitom zimnej sezóny je vždy niečo iné, je len na vás pre akú alternatívu sa rozhodnete, nikdy „nestarne“ červená, ale pokojne môžete mať nechty aj čierne. Ak máte viac času a rady si doprajete starostlivosť, odporúčame navštíviť profesionálne nechtové štúdio a vychutnať si počas zimy wellness manikúru a pedikúru. Kvalitné produkty, ktoré manikérka aplikuje v niekoľkých krokoch, sú plné výživných látok, vitamínov a olejov. Tie pokožku aj nechty zanechajú hydratované, jemné a hladké na dlhý čas.

 

Čo by ste mali vedieť
–       Ruky si nikdy neumývajte horúcou vodou.
–       Po každom umytí si ruky natrite výživným krémom.
–       Pred sprchovaním alebo umývaním vlasov naneste na nechty a nechtovú kožtičku kozmetickú vazelínu, ktorá účinne zabráni preniknutiu vody do oboch.

Zdroj: -aka-