Posilňovať bruško môžete aj posediačky

Dokonalé bruško je snom každej ženy, zo všetkých partií je však jeho spevnenie najťažšie. Či už zvyknete cvičiť s trénerom vo fitnes centre alebo doma, občas príde chvíľa, kedy sa vám nechce alebo nestíhate. Ak je to aj váš prípad, máme pre vás tip, ktorý si vyžaduje minimum energie a času – cvičenie na stoličke. Nepotrebujete nič iba kvalitnú stoličku a chuť vyskúšať nové cviky.

 

Pás do dvoch dlaníK postave presýpacích hodín sa môžete dostať aj vďaka rovnému chrbtu. Vystrite sa tak, aby ste sa mohli otáčať doprava a doľava. Pohyby z jednej do druhej strany robte bez toho, aby sa pohli alebo dvihli boky. Na jednej a potom na druhej strane vydržte 5-8 sekúnd a opakujte 10-krát. V prípade, že máte sedavé zamestnanie, oceníte, že okrem precvičenia bruška si natiahnete chrbticu a obmedzíte prípadné bolesti chrbta. Ak chcete posilňovať chrbtové a brušné svaly už len tým, že sedíte, zaobstarajte si stoličku s pohyblivým sedákom na pružine. Takýto sedák priamo podnecuje k zapojenu všetkých svalov trupu, pretože vám nedovolí sedieť s guľatým chrbtom v jednej statickej polohe.

 

Pevné ako skala
Tento cvik je tiež založený na vytáčaní tela. Je zameraný na posilnenie dolných a šikmých brušných svalov, ktoré prispievajú k celkovému efektu krásneho bruška. Sedieť musíte rovno, chrbát je pár centimetrov od operadla.  Ruky si dajte za hlavu a dvíhajte pravé koleno k hrudníku. Súčasne vytočte ľavý lakeť k zdvihnutému kolenu a vráťte do pôvodnej polohy. Nezabúdajte sa vytáčať lakťom do opačnej strany. Jedna séria má 15 opakovaní. Kolená môžete vystriedať, alebo začať jedným a po sérii vymeniť.

 

Boky bohyneCvik číslo tri vyzerá tak trochu komicky, akoby ste sa hrali na lietadlo.Ruky máte vystreté do strán, v jednej línii s ramenami. Otočte sa doprava, zohnite sa a pravou rukou sa dotknite ľavej špičky na nohe. Ruky by ste mali striedať a vždy sa dotknúť opačnej špičky.  Pravá ruka k ľavej špičke a naopak. Z cviku sa vraciate do vystretého chrbta a potom sa opäť skláňate k nohám. Opakujte 20-30 krát. Zbavíte sa  tuku z bokov a  po stranách bruška.

 

Už žiadna „pneumatika“
Týmto cvikom sa vám dokonca okrem postavy zlepší aj trávenie. Sadnite si rovno, chrbát neopierajte o stoličku. K hrudi priťahujte koleno, pričom chodidlá vo vzdialenosti šírky ramien. Ak chcete brušné svaly poriadne precvičiť, ruky by ste mali mať tesne pod jabĺčkom. Kolená dvíhajte 20-30-krát. Takto spálite tuk a ani nebudete vedieť ako. Namiesto statického osemhodinového sedenia, ktoré neurobí  dobre ani vášmu chrbtu, si spevníte bruško a zabránite tak napríklad aj skolióze.

Zdroj: KZ