Pomocou korenia bojujte proti zápalom.

Až polovicu Slovákov trápia problémy s kĺbmi. Ich príčinou je častokrát zápal kĺbu, ktorý mohol vzniknúť príčinou rôznych zranení alebo infekcií. Na liečenie týchto problémov sa častokrát odporúča pokojový režim, ale tento proces môžete ešte urýchliť, ak vašu stravu obohatíte o tieto tri jedinečné koreniny.

Kurkuma
Toto korenie nájdete hojne zastúpené v indickej alebo thajskej kuchyni. Je známe svojou výraznou žltou farbou a je jednou zo základných prísad kari. Okrem toho bolo po stáročia využívané v indickej a čínskej medicíne na liečbu všetkého možného, od ochorení pečene cez artritídu až po autoimunitné ochorenia. Má silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť vašich kĺbov.

Zázvor
Zázvor je ďalšie výborné dochucovadlo a stálica ázijskej kuchyne. Taktiež sa z neho dá uvariť výborný čaj, ktorý pomáha na boľavé hrdlo alebo prechladnutie. Rovnako ako kurkuma, aj zázvor sa celé storočia používal na zmiernenie bolesti a zápalov. Účinný je dokonca aj pri priložení zvonka na boľavý kĺb. A možno vás prekvapí aj jeho pozitívny vplyv na potláčanie pocitov nevoľnosti a závratu pri cestovaní automobilom či lietadlom.

Zázvor je tiež bohato obsiahnutý vo výživovom doplnku FlexiMed od NaturaMed Pharmaceuticals. Ten okrem zázvoru obsahuje aj ďalšie látky vrátane kolagénu typu II, glukozamínu a vitamínu C, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé nielen kĺby, ale aj kosti a svaly.

Škorica
Škorica je známa svojou korenisto-sladkastou chuťou, silnou vôňou a schopnosťou dodať iskru väčšine sladkých jedál a dezertov. Okrem toho má aj výnimočné antioxidačné a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu uľaviť aj vašim boľavým kĺbom. Taktiež pomáha znižovať krvný cukor u diabetikov a môže zmierňovať aj poruchy dýchania.

 

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.

Zdroj: Lenka H.