Pohybom ku krajšiemu telu i k dobrej psychickej pohode

Prečo cvičiť? Odpovedí na túto otázku je niekoľko. Najťažšie je premôcť sa a povedať si, že cvičenie má veľa výhod, preto sa toho netreba strániť. Už v Starovekom Ríme si ľudia uvedomovali dôležitosť telesnej a duševnej zložky.

Pravidelné cvičenie priaznivo vplýva na našu psychickú pohodu, a to je pre nás v dnešnom hektickom svete veľmi dôležité. Šport nám pomáha a kto sa mu venuje, vie, čo všetko mu dáva. Ak ste s tým ešte nezačali, prečítajte si zopár výhod, ktoré nám akékoľvek cvičenie prináša. Pohyb je zároveň správnym prostriedkom, ako si precvičiť kĺby, ponaťahovať si telo od hlavy od päty, napnúť svaly. Pohyb je zároveň skvelý pomocník pred mnohými civilizačnými ochoreniami. Spôsobuje aj zlepšenie tlaku aj srdcového svalu.

Vďaka športu sa nám zlepšuje celková kondícia. Nadobudneme viac energie, posilňuje sa náš imunitný systém. Cvičenie dodáva kopec energie, máme lepší a kvalitnejší spánok. Pravidelné športovanie má vplyv aj na našu pamäť, koncentráciu. Okrem toho sa zbavujeme úzkosti, stresu, vyplavujeme endorfíny – hormóny šťastia. Zlepšuje sa aj sexuálna výkonnosť, celkový stav zdravia. V neposlednom rade získavame sebadôveru, radosť a sebavedomie, že sme v cvičení stále lepšie a lepšie. Keďže pohyb zvyšuje hladinu energiu, zvyšuje sa aj mentálna aktivita.

Najťažšie je začať. No ak máte pred sebou motiváciu, o to ľahšie premôcť sa. Nech je motiváciou čokoľvek, netreba myslieť na najhoršie scenáre, že sa vám pri cvičení niečo stane, alebo nebodaj, že vy na to nemáte, aby ste zápasili s kilami navyše. Nájsť si v dnešnej dobe šport, ktorý vás aj bude baviť, nie je problém. Ak si myslíte, že to sama nezvládnete, vyriešte to s trénerom, ktorý vám vo fitness centre ukáže pre vás tie správne cviky. Ak vás fitness centrá nelákajú, vezmite ďalšie kamarátky na zumbu, jumping, plávanie, bicykel či na behanie.

Aj keď začiatky nebudú najľahšie, časom pochopíte, prečo bolo dobré začať. A ak už raz začnete, bola by škoda v tom nepokračovať.

Človek je tvor lenivý, to je pravda. No zároveň je to len na nás, aby sme sa premohli a našli skôr argumenty, prečo začať, nie prestať, či dokonca ani nezačať. Pomyslite si na to, že budete zdravšie, krajšie, veselšie. Dobrý pocit zo seba vám nik nevezme. Už len začať.

Ľudia, ktorí žijú aktívny život, sú oveľa produktívnejší pri práci a iných činnostiach, ktoré vyžadujú rozmýšľanie a riešenie problémov. Aj to je dôvod, prečo sa venovať športu. Úžasný pocit zo seba a zo zlepšovania vám predsa nik nevezme.

Zdroj:http://www.zdravie.sk/clanok/53523/preco-je-cvicenie-zakladom-zdravia

Foto: http://ak1.picdn.net/shutterstock/videos/2242828/preview/stock-footage-happy-young-woman-drinking-water-after-sport-activity-dolly-shot.jpg