Podľa čoho vyberať umelý vianočný stromček?

Ak budete mať pri výbere vianočného stromčeka šťastie, už nikdy nemusíte hľadať nový. Poradíme vám, čo všetko treba zvážiť pri kúpe umelého stromčeka, aby vás celé roky tešil bezchybným a moderným vzhľadom.

 

Výber podľa ceny

Vianočný stromček je spomedzi všetkých vianočných dekorácií asi najväčšia položka na nákupnom zozname. Vence, girlandy ani ozdoby však nedokážu nahradiť jeho funkciu počas Vianoc. Práve preto pri výbere vianočného stromčeka myslite na to, že ho potrebujete rovnako ako novú sedačku alebo auto. Raz ho kúpite a potom máte celé roky pokoj. Umelé vianočné stromčeky sa pohybujú v rôznych cenových kategóriách.

  •       Tradičné umelé stromčeky patria medzi cenovo najvýhodnejšie varianty vianočných stromčekov. Sú zhotovené z plochého PVC ihličia, a ak máte šťastie, natrafíte aj na produkty, ktoré pôsobia celkom realisticky, až kým sa k nim úplne nepriblížite. Dnes si ich už nehodno predstavovať ako klasické umelé stromčeky, ktoré nájdete na starých fotografiách. Jednoduchšie sa skladajú a pôsobia moderne.
  •       O niečo viac si priplatíte za 3D vianočné stromčeky, ale mrzieť vás to nemusí. Keďže sú zhotovené z kombinácie plochého PVC ihličia a trojrozmerného ihličia z polyetylénu, majú tendenciu vydržať aj desať a viac rokov. Všetko v závislosti od starostlivosti o stromček. 3D vianočné stromčeky predstavujú zlatú strednú cestu, môžete sa tešiť z verného vzhľadu stromčeka za prijateľnú cenu.
  •       Ak nedáte dopustiť na vzhľad živého vianočného stromčeka a nechcete sa počas sviatkov pozerať na nijakú lacnú napodobeninu stromčeka, full 3D vianočné stromčeky splnia vaše očakávania. Sú kompletne pokryté trojrozmerným ihličím z polyetylénu, a tak ide o typ stromčeka, ktorý sa môže v rodinách pokojne aj dediť. Hoci ide o najdrahší variant vianočného stromčeka, rozhodne je aj najkrajší a najodolnejší.

 

Výber na základe farby a tvaru stromčeka

Je pochopiteľné, že vás to podvedome viac ťahá ku kúpe živého vianočného stromčeka, ak si už však treba vybrať z ponuky umelých, riaďte sa okrem ceny aj ďalšími faktormi. Ide napríklad o tieto:

1.     Rozmery stromčeka

Umelý vianočný stromček si vyberajte aj podľa toho, aká výška by vaše oko potešila najviac. Niekto na sviatky miluje honosné zdobenie a keď je vianočný stromček stredobodom pozornosti. Ak však stromček efektne vyzdobíte, bude pôsobivý nielen v rozmere 260 cm, ale aj so 180 centimetrami. Pri výbere vianočného stromčeka podľa rozmerov myslite aj na to, koľko miesta mu viete na sviatky obetovať, aby ste neprišli o svoj komfort.

2.     Druh a tvar stromčeka

Jednou z výhod umelých vianočných stromčekov je, že ich ihličie neschne, neopadáva, sú husté a majú súmerný tvar. A keďže ide o trvanlivé symboly Vianoc, treba si vybrať taký typ, ktorý vás neomrzí ani o pár rokov. Bude to jedľa, borovica alebo smrek? Trápi vás nedostatok miesta? Úzke vianočné stromčeky sú vhodné do menších domácností, firiem alebo kancelárií. Sú vysoké, no napriek úzke, a teda zbytočne nezavadzajú. Každý stromček má jedinečný tvar a sfarbenie ihličia. Vyberte si na mieru!

3.     Špeciálne vlastnosti stromčeka

Váš vianočný stromček môže mať aj špeciálne vlastnosti. Môže mať zabudované LED osvetlenie, šišky alebo byť poprášený umelým snehom. Zasnežené vianočné stromčeky vnesú do vašej domácnosti sviežosť zimy. Ak máte radi takúto zimnú nostalgiu, ani chvíľu neváhajte.

 

Ploché alebo trojrozmerné?

Kým sa pustíte do výberu vianočného stromčeka, spravte si jasno v tom, aký typ ihličia ho ozdobí.

  •       Ploché PVC ihličie nepôsobí tak hodnoverne ako trojrozmerné ihličie, ale krásna výzdoba to vždy zachráni.
  •       3D ihličie môže stromček zdobiť sčasti alebo úplne. V ponuke 3D vianočných stromčekov sú produkty, kde sa s trojrozmerným ihličím stretnete len na najviditeľnejších častiach stromčeka, zvyšok tvorí ploché ihličie pre dodanie objemu.
  •       Full 3D vianočné stromčeky tvorí iba trojrozmerné ihličie, a preto sa môžete tešiť z luxusného stromčeka rok čo rok, a pritom byť ekologickí. Polyetylén je totiž nielen odolný a dlhotrvácny materiál, ale aj plne recyklovateľný.

Prezrite si ponuku umelých stromčekov na mojvianocnystromcek.sk a vyberte si ten najkrajší vianočný stromček. Váš.

 Zdroj: Patrik S.