Pestrofarebná šelma

V posledných týďňoch nás opäť obklopujú dni plné šedi. Slnko vykukne len kde-tu aj to len na krátky okamžik. Ešteže tu mám aj svetlé okamžiky. Jedným z takých sú určite nové kolekcie svetových návrhárov na jar/leto 2014. Tie nielenže priniesli nový oviežujúci vietor, ale navyše je ten vietor aj nádherne farebný.

Modely inšpirované divokou afrikou, džungľou alebo svetom toreádorov…to všetko a oveľa viac vám ponúkajú Valentino, Dolce and Gabanna, Chanel, Prada, Alexander McQueen a mnohí ďalší vizionári módneho priemyslu. Stačí jediný pohľad na niektorú z kolekcií a deň sa vám v okamžiku rozjasní a naplní farbami.

 

Neskutočný Langerfield

Nová kolekcia pre Chanel opäť vyrazila všetkým prítomným dych. Aj napriek tomu, že Langerfield dokaže aj naďalej v každej kolekcii zachovávať chanelovský duch, zároveň ho neuveriteľne obmieňa a posúva do nových a nových významových rovín. Tentoraz bol chanel takmer športový look a to najmä vdaka ruksakom, ktoré mali modelky ležérne prehodené cez jedno rameno. Nechýbalo typické sačko, ktoré však vyzeralo ako sprané a roztrapkané. Prevládala cyklaménová rúžová v kombinácii s bielou. Samozrejme je klasika v podobe čierno bielej kombinácie sa objavila tiež. Doplnky nesmeli chýbať- náhrdelníky s dvoma gigantickými perlami prevesenými tesne pri krku pripomínali slúchadlá mladých tínedžerov. Rovnako veľké perly sme mohli vidieť aj na zápästiach. Typické chanelovské kabelky tiež dostali nový šat- dúhové prechody žiarivých farieb sú jednoducho neodolateľné.Líčenie bolo tiež plné farieb-očné tiene žiarili ako perie toho najkrajšieho papagája. Nie to čo dodať, jedine- Bravo Karl!

 

Zlatá divočina

Módny dom Dior predstavil rajskú záhradu. Teda nie celkom. Realita oscilovala na hrane s fantáziou. Tú predstavovali najmä spodné časti celkového vizuáu. Sukne žiarili farbami a ich nadpozemskosť pola podčiarknutá ľahkými a priesvitnými materiálmi z ktorých boli vyrobené. Éterickosť celého outfitu bola podčiarknutá make-upom, ktorému dominovalo na zlato natreté obočie.

 

Rafinovaná Prada

Zdá sa, že Miuccia Prada je vo svojej intuícii neomylná. A to aj v prípade, že navrhla žiarivé podprsenky obsiate glitrami, ktoré sú súčasťou kabátu s veľkou potlačou obrazou od umelcov akoEl Mac, Mesa, Gabriel Specter, Stinkfish, Jeanne Detallante and Pierre Mornet. Veľké tváre žien dominovali ako potlače aj na šatách či kabelkách.

 

zdroj: http://www.vogue.co.uk