Päť dôvodov prečo sa vybrať na jesennú turistiku

Obvykle nájdete najviac turistov v horách počas letných prázdnin. Veľa z nich však netuší, že najlepším časom na turistiku je v skutočnosti jeseň.

Nemusíte sa báť búrok
Letná turistika je častokrát limitovaná búrkami. Tie sa objavujú predovšetkým v popoludňajších               hodinách a hlavne na horách môžu byť až životu nebezpečné. Z toho dôvodu sú letné výlety častokrát obmedzované na kratšie vzdialenosti alebo si vyžadujú neľudsky skoré vstávanie ešte za tmy. Na jeseň je riziko búrok omnoho menšie, vďaka čomu môžete byť vonku kľudne celý deň bez toho, aby ste sa museli obávať hromov a bleskov.

Príjemné teploty
Jeseň je najlepším časom na turistiku aj vďaka nižším teplotám. Kým cez leto vám môže hroziť úpal alebo svalové kŕče z nedostatku soli, ktorú ste vypotili, na jeseň sa žiadneho z týchto problémov nemusíte báť. Aj nádherné vrcholové výhľady si určite užijete viac, ak si nebudete musieť vytierať pot z očí.

Krásne farby
Príroda sa na jeseň zahalí do nádhernej plejády farieb, ktoré si môžete vychutnať len niekoľko týždňov v roku. Lesy úplne zmenia svoj ráz a vďaka záplave oranžových, žltých a červených listov budú pre vás aj chodníčky, po ktorých ste behali celé leto, ako nové. A o výhľade z vrcholov kopcov ani nehovoríme.

Obloha je plná sťahovavých vtákov
Koniec leta a jeseň je čas, kedy sa obloha naplní kŕdľami sťahovavých vtákov, ktoré utekajú pred zimou do teplých krajín. Je to jedinečná príležitosť pre všetkých milovníkov vtákov pokochať sa pohľadom na obrovské kŕdle lastovičiek, slávikov či ďalších nádherných operencov.

Menšia premávka
Snáď najväčšou výhodou jesennej turistiky je, že nie je pre všetkých. Niektorých môžu odradiť sychravejšie dni či chladnejšie teploty. Preto stretnete v prírode omnoho menej ľudí ako cez leto. Vďaka tomu si môžete užiť hory takpovediac v súkromí. Nebudete musieť čakať v radoch na rebríky v Slovenskom raji alebo sa deliť o vrcholové fotky s desiatkami neznámych ľudí. Na jeseň bude príroda len a len vaša.

Ak sa vyberiete na jeseň do hôr, nezabudnite pripraviť na náročné výstupy a zostupy aj vaše kĺby. Vyskúšajte výživový doplnok FlexiMed od NaturaMed Pharmaceuticals. Každá jedna kapsula obsahuje glukozamín, kolagén typu II a vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu pre zdravé chrupavky, cievy a kosti.

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 203 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.

Zdroj: Lenka H.
Zdroj foto: NaturaMed Pharmaceuticals, Unsplash.