Parížsky týždeň módy a jeho výnimočné momenty z prehliadkových mól – sezóna Jar/Leto 2023

Po Milánskom týždni módy sa módne vzrušenie presunulo do Paríža, ktorý tiež nebol skúpy na nezabudnuteľné momenty – od camea speváčky Cher na prehliadke Balmain až po nastriekané šaty Coperni na tele modelky Bella Hadid. Do Paríža prišli herečka Zendaya a influencerka Kylie Jenner.

 

COPERNI – SPREJOVÉ ŠATY NA BELLE HADID

Virálny hit týždňa boli  sprejové šaty na modelke Bella Hadid. Na záver Coperni šou sa Bella objavila iba v nohavičkách a na nahé telo jej nasprejovali syntetickú látku s polymérnym roztokom Fabrican. Tá sa zmenila na materiál podobný džerseju, čo viedlo doslova k magickej atmosfére.

 

BALMAIN S IKONICKOU CHER

Značka Balmain si na prehliadku kolekcie Jar/Leto 2023 pozvala okrem známych modeliek aj speváčku Cher, ktorá ukradla celú parížsku módnu scénu. 76-ročná veteránka predviedla latexové body s ostrými ramenami a hlbokým výstrihom pred 8000. publikom.

Na záver šou  zamávala s dizajnérom Olivierom Rousteingom pri svojej pesničke Strong Enough. Bola to zrejme najlepšia módna prehliadka všetkých čias a tretí ročník Balmain Festivalu – zlúčenie módy, hudby a jedla, ktoré vyzbiera peniaze pre (RED), globálnu charitatívnu zdravotnú organizáciu.

 

VALENTINO

Pierpaolo Piccioli predstavil monochromatické looky s piatimi nahými odtieňmi – od béžovej po kakaovú. Kolekcia obsahovala objemné šaty, farebné body, citrusové maxi sukne, zelené flitrové nohavice, obleky a smokingy. Piccioli navrátil späť logo V na béžových šatách s kapucňou.

 

RICK OWENS

Z nehybnej fontány v Palais de Tokyo, vytryskol 50-metrový prúd vody, okolo ktorého prebiehala prehliadka. Kolekcia Jar/Leto 2023 bola plná objemných tylových rób v žltej, ružovej, zelenej.

 

LOEWE

Červený kvet antúrie sa ako dizajn objavil na šatách, ako košíčky podprsenky a náprsné panciere vyrobené z kovu pokrytého keramickou farbou . Dizajnér Jonathan Anderson sa pohral tiež s objemom v šatách so sukňou.

Obrázky: Peter White/Getty Images, Isidore Montag/gorunway com, Loewe, Balmain
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com