Osviežujúce a šťavnaté vône tohto leta z dielne Hermés

Hľadáte unikátnu, sviežu či zmyselnú vôňu, ktorá vám vyčaruje voňavú letnú záhradu u vás doma? Vyskúšajte niektorú z originálnych vôní značky Hermès. Vône Hermés sú vyrobené pod taktovkou najväčších parfumárskych talentov tohto storočia – Jean Claude Ellena a Christine Nagel, ktorí sú zároveň dvornými parfumármi domu Hermés.

 

Eau de citron noir Hermès
Nádherná citrusová vôňa z prestížnej dielne Hermés je unisex novinkou, vytvorená slávnou parfumárkou Christine Nagel. Svieži citrusový kokteil namiešaný z kalabrijských citrónov s príchuťou ceylonského čierneho čaju a paraguajského drievka je očarujúcou kombináciou lahodného citrusového ovocia a voňavého korenia. Čierne limetky dodávajú vôni očarujúci lahodný finish, nádhernú tmavú farbu a tajomnú dymovú arómu.
100 ml, 98 eur, vo vybraných parfumériách.

 

Eau de Neroli Dore
Rodina kolínskych vôd Hermés sa nedávno rozrástla o výnimočné vône a ich príbeh je opäť obohatený. Ide  o kolínske vody Eau de Neroli Dore a Eau de Rhubarb écarlate. Eau de Neroli Dore je lahodná kolínska vôňa z kvetov neroli, dochutená ovocím a bylinnými výťažkami.

 

Eau de Rhubarb écarlate
Pre Christine Nagel, ktorej meno stojí za zrodom mnohých svetoznámych vôni a ktorá prijala ponuku pracovať pre Hermés, je nosiť vône priam dotykom, veľmi intímnym aktom, ktorý nemôže sklamať. S ďalšou letnou vôňou Eau de Rhubarb écarlate, vytvára jedinečnú a odvážnu sviežosť, ktorá je viac rastlinného charakteru s nádychom citrusov. Inšpiráciou k vytvoreniu vône bola čerstvá, lahodná rebarbora, rozvoniavajúca v domácej záhrade. Jej jedinečná dualita, ovocno – rastlinná, s dotykmi sviežeho korenia a záhradného ovocia, podčiarknutá bielym pižmom, spolu dotvárajú dokonale delikátnu vôňu.

“Vždy som milovala dualitu rebarbory. Dualitu vizuálnu a čuchovú. Zelená farba sa premieňa na červenú. Začína kyslo a ostro, no potom jej vôňa zjemnie a stáva sa zamatovou”– Christine Nagel.

Čo dodať na záver? Každá z vôní Hermés má jedinečnú identitu i vizuálne aspekty, každá je výsledkom stretu ducha módneho domu Hermès, atmosféry daného miesta a inšpirácie svojho tvorcu. Či už jej autorom bude Jean-Claude Ellena alebo Christine Nagel, môžeme sa tešiť na ďalšiu unikátnu a originálnu vôňu, ktorá rozhodne zaujme.

Vône Hermés na Slovensku dostanete exkluzívne v sieti parfumérií Marionnaud a Douglas.

Zdroj: Katka B.