OSLÁVTE DEŇ OTCOV VO VINÁRSTVE NA MLYNE

OSLÁVTE DEŇ OTCOV VO VINÁRSTVE NA MLYNE

Lámete si hlavu, ako potešiť vašich otcov počas ich sviatku? Dobrým tipom je výlet do historického vinárstva so sídlom v starom mlyne. Oslávite tu Deň otcov pri dobrom víne a cimbalovej hudbe.

V nedeľu 18. júna vinári z obce Doľany otvoria tohtoročnú letnú sezónu. A to oslavou s nádychom starých dedinských veselíc spolu s degustáciou vína. Historickú atmosféru navodia priestory vinárstva s názvom Vína z Mlyna. Naozaj sídli v mlyne zo 16. storočia, ktorý kedysi patril slávnym grófom Pálfiovcom.

Jeho súčasnými majiteľmi je rodina Demovičovcov, ktorá mlyn zrekonštruovala a vyrába tu autentické vína s chuťou terroir. „Počas nedeľnej oslavy sa môžete tešiť na degustáciu všetkých našich vín z ročníka 2016. Do dobrej nálady vám bude hrať cimbalová muzika v podaní folklórnej skupiny LIPKA,“ hovorí Ervín Demovič a dodáva, že „určite si nenechajte ujsť prehliadku, vďaka ktorej spoznáte zamúčenú históriu pôvodného vodného Mlyna.“

Počas popoludnia budete mať príležitosť prejsť sa do viníc k sv. Urbanovi v bričke ťahanej koňmi z farmy Margitin Dvor. Na tú sa oplatí počkať na terase miestneho penziónu pri domácom koláči a šálke kávy.

Pre všetkých návštevníkov budú vo vinárstve pripravené aj domáce špeciality ako pečené rebierka, guláš z diviny, lokše a sladkosti od šikovných gazdiniek, takže nikto nezostane hladný.

Viac informácií o podujatí nájdete na www.regiontirnavia.sk alebo www.vinazmlyna.sk.

Dátum a čas konania:
18. jún 2017 14.00 – 20:00

Vstup voľný