ORANGE MUSIC LIVE PRINÁŠA JANU KIRSCHNER S VÝNIMOČNÝM PROJEKTOM MORUŠA!

Speváčka Jana Kirschner si pre fanúšikov pripravila hudobnú lahôdku! Jedna z našich najúspešnejších speváčok prináša po troch rokoch na slovenskú hudobnú scénu výnimočný projekt Moruša. Novinka odvážne spája muzikantov z rôznych hudobných žánrov a svetov. Jana ju predstaví už čoskoro aj na špeciálnom turné, ktoré plánuje na jeseň!

Jana Kirschner sa po troch rokoch vracia na scénu! Pre fanúšikov pripravila výnimočný projekt s názvom Moruša! Novinka sa nahrávala počas dvoch týždňov v štúdiu Sono pri Prahe. Spolu 18 muzikantov z Veľkej Británie, Česka a Slovenska sa stretlo iba na jeden jediný deň. Producentom celého projektu je Eddie Stevens, známy zo spolupráce s Jamie Cullumom, Roisin Murphy, Moloko alebo Zero 7. Pod jeho dohľadom vznikol akýsi „rodinný orchester“, v ktorom sa stretli husle, akordeón, violončelo, marimba, klarinet alebo cimbal. Na projekte spolupracovali skvelí muzikanti zo sveta klasickej hudby Miloš Valent, Marcel Comendant, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský spevácky kvartet. Anglickú časť zastúpili známi štúdioví hudobníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen. Spolu s Janou Kirschner nahrali vyše 100 minút originálnej autorskej hudby.

„Dlho som cítila, že symbolom tohto projektu by mal byť strom. Strom pre mňa znamená detstvo, moju krajinu, moju reč, moju identitu. Vedeli sme, že dostať 100 minút hudby na jeden album nie je reálne. A vtedy sa mi v hlave objavila Moruša. Strom, ktorý poznám zo záhrady mojej starej mamy. Čierna a Biela. Dva albumy, dva svety. A bolo to,“ teší sa Jana Kirschner.

Originálny projekt mohol vzniknúť najmä vďaka podpore generálneho partnera – spoločnosti Orange Slovensko.

„Bolo pre nás dôležité nájsť pre tento projekt partnera, ktorý by mal odvahu ísť do niečoho nevšedného. Niečoho, čo nevzniká na našej hudobnej scéne každý rok. Spojenie s Orangeom nie je pre mňa len spojením akýchsi obchodných značiek, no najmä silným a vyrovnaným partnerstvom, bez ktorého by takýto umelecký projekt v dnešnej dobe nemal šancu vzniknúť,“ hodnotí spoluprácu Jana Kirschner.

„Keď sme sa s Janou hneď na začiatku stretli a rozprávali sme sa o jej zámere pripraviť nový, netradičný album, prakticky sme vôbec neváhali. Spolupráca na takomto kvalitnom domácom projekte určite patrí k zmysluplným aktivitám, ktoré chceme v hudbe podporovať,“ hovorí Natália Kunická, manažér pre aktiváciu značky.

Prvá časť albumu Moruša s názvom „Biela“ vyjde 15. novembra. Charizmatická speváčka projekt predstaví na špeciálnom koncertnom turné v kompletnej zostave po celom Slovensku. Jana Kirschner sa tak po siedmych rokoch koncertovania najmä v zahraničí opäť vráti na domáce pódiá.

„Je to slovenský album. No som presvedčená, že vďaka jeho originalite, poetike a výnimočnému talentu našich muzikantov sa nám podarilo vytvoriť niečo, čo zaujme a presvedčí publikum kdekoľvek na svete,“ neskrýva nadšenie Jana Kirschner.

Úspešná speváčka predstaví nový projekt aj naživo na turné, jeho dátumy oznámi čoskoro.Fanúšikovia Jany Kirschner sa tak na jeseň môžu tešiť na naozajstný hudobný zážitok.

Zdroj: Martin Plasek