Omladnete o pár rokov

Dôležitý nie je dátum narodenia, ale to, ako sa cítite… Na skutočný biologický vek zabudnite – vaša pleť môže naozaj vyzerať o pár rokov mladšia, pevnejšia, plnšia, bez výrazných príznakov starnutia. Ako tento stav dosiahnuť?

 

Nezabúdajte na pravidelné čistenie a do každodennej starostlivosti zaraďte kozmetiku, čo využíva osvedčené anti-age látky, vzájomne sa dopĺňajúce v účinkoch. A efekt denného a nočného krému zvýraznite pleťovým sérom.

Sérum viac podporuje starnúcu pleť, ktorej ubúda elastín a stenčuje sa rohová vrstva. Vhodné sú séra regeneračné, liftingové, omladzujúce alebo hydratačné. S ich používaním môžete začať už v tridsaťpäťke, kedy sa na pleti začínajú trvalo prejavovať vplyvy životného štýlu, teda nadmerné slnenie, nedostatok športu, spánku, ako aj fajčenie, nevhodné stravovanie a stres. Predčasne sa objavujú vrásky, pleť je drsnejšia, pory rozšírené a pod. Vtedy by ste už vážne mali spomaliť vývin týchto nežiaducich prejavov a dopĺňať pleti to, čo jej chýba a čo už nevyhnutne potrebuje – ideálne je kombinovať krémy práve so sérom.

Pleťové sérum je veľmi koncentrovaný ošetrujúci prípravok. Množstvo látok v ňom je až sedemkrát vyššie ako v kréme. Napriek tomu je jeho zloženie veľmi ľahké a rýchlo sa vstrebáva. Nepoužívajte ho však ako náhradu pleťového krému – využite jeho „silu“ a aplikujte ho tak, ako odporúčajú odborníci:

 

KROK 1: Najprv pleť vyčistite a sérum okamžite naneste na pleť. Tá je totiž po vyčistení zvlášť prístupná aktívnym látkam a sérum oveľa lepšie využije.

KROK 2: Sérum nechajte vstrebať a asi po minúte aplikujte denný alebo nočný krém ako obvykle.

Autor: Lýdia D.
Foto:Nivea