Oblečenie na psie dni

Proti letu by sme námietky hľadali len ťažko. V podstate je to vytúžené obdobie v roku. Ale ak by sme mu mali predsa čosi vytknúť, určite by to boli pekelné horúčavy. Takzvané psie dni, kedy sa vzduch ani len nepohne, teplota sa drží nad 30 °C, slnko taví asfalt.  A my máme pocit, že všetko vrátane nás je lepkavé. Jediné po čom túžime je bazén, ktorý by nás aspoň trochu schladil. Čo si v takéto dni obliecť, aby sme sa celkom neuvarili?

Studená vlna

Každá farba má svoje vyžarovanie, svoju energiu, ktorou na nás vplýva. Aj v teple vie pomôcť. Siahnite po svetlo modrých, odtieňoch, ktoré vás zaručene schladia. Podobný efekt majú aj ľahké pastelové farby. Zabudnúť by ste nemali ani na bielu, ktorá je kráľovnou letných farieb. Okrem toho odráža slnko, navodzuje pocit vzdušnosti a sviežosti.

 

Žiadna umelina

Pokožka potrebuje najmä počas horúčavy dýchať a to jej umožňujú jedine prírodné materiály- bavlna, ľan, čipka. Okrem toho sa aj viac potíme a oblečenie s umelých vlákien nielenže nie je schopné pot dostatočne absorbovať, ale  mohol by sa dostaviť aj nepríjemný zápach.

Ľan je v tomto prípade veľmi vhodnou voľbou, aj keď vždy myslite na to, že ide o krčivý materiál. Nohavice a sukňa by mohli byť v tomto prípade problém, ale ak si dáte tuniku alebo top a aj sa trochu pokrčí určite to nebude koniec sveta.

 

Chráňte sa

Klobúk by ste rozhodne nemali nechávať doma. Ochráni nielen hlavu a vlasy, ale aj dekolt a krk. Samozrejme, že nevyhnutným doplnkom okrem kvalitných slnečných okuliarov je aj vejár.

 

 

Zdroj: news.instyle.com, www.hawtcelebs.com, stylefrizz.com, www.polyvore.com, www.ealuxe.com, dsawallpaper.com, superglamnews.com, fashion.allwomenstalk.com, loveshav.com, www.aliexpress.com, www.womansday.com