Niečo nové…..

Ak je niečo horúci trend, neznamená to, že tomu musíme podľahnúť. Napriek tomu má zmysel sa občas vymaniť zo zabehnutých koľají, vystúpiť mimo komfortnú zónu a odvážiť sa vyskúšať aj niečo nové.

 

Presne to je skvelým impulzom, vďaka ktorému môžeme rozšíriť naše beauty obzory. Či už si trúfnete ostrihať si dlhé vlasy na štýlové mikádo, alebo radšej uprednostníte najnovšiu farbu laku na nechty. Skrátka – doprajte si niečo nové. Vyskúšajte novú pleťovú masku, alebo inovatívnu kozmetickú technologickú vychytávky, vďaka ktorým bude vaša beauty rutina zase o trochu efektívnejšia.

Čisté štetce

Ruku na srdce – kedy ste ich čistili naposledy? Hoci sa každodenne staráme o dokonale vyčistenú pleť, často úplne ignorujeme, že očistu by sme mali dopriať aj kozmetickým pomôckam, ktoré prikladáme na pokožku. Pravidelnú starostlivosť potrebujú zašpinené štetce a rôzne mejkap aplikátory. Baktérie zastaví len stopercentná čistota, preto venujte niekoľko minút týždenne aj vyčisteniu všetkých beauty nástrojov. Dnes už sú na tento účel aj špeciálne produkty, v prípade potreby si však vystačíte s tým, čo máte doma – mydlom, prípadne detským šampónom.

Rituál čistenia

V ideálnom prípade štetce po každom líčení prestriekajte špeciálnym čistiacim sprejom a utrite do čistej handričky či vreckovky. Keď si čistiaci sprej uložíte k líčidlám, je šanca, že štetce vyčistíte po každom líčení. Každý týždeň doprajte štetcom poriadnu očistu vo vode s mydlom. Kúpeľ kompletnej sady netrvá viac ako desať minút, schnutie štyri až šesť hodín. Najlepšie je urobiť z toho pravidelný rituál. Pri kúpeli pusťte teplú vodu, štetec dôkladne namočte, pridajte čistidlo – mydlo, alebo detský šampón a pohybom vyčistite. Stačí otierať štetce v dlani,  pričom nezabudnite ani na priestory medzi štetinami, hlavne pri veľmi hustých štetcoch. Nenamáčajte rukoväť, iba štetinky, inak sa štetec rýchlo zničí. Prebytočnú vodu jemne vytlačte a štetec nechajte preschnúť na rovnej podložke. Dajte pozor, aby sa nedeformoval a štetiny narovnajte do žiaduceho tvaru. Ak sa o svoje štetce, hubky a kefky budete pravidelne starať, automaticky predlžujete ich životnosť.

Ktorú kozmetiku?

Už nestačí, že produkty nie sú testované na zvieratách. Súlad s prírodou postupne prenášame do všetkých oblastí života, kozmetiku nevynímajúc. Dnes máme úplne iné požiadavky na krémy a beauty výrobky, ktoré dennodenne používame. Tlak verejnosti zmenil v uplynulých rokoch pohľad na zložky aj výrobu kozmetických ingrediencií a ich obalov. Pozorne sledujte zloženie kozmetiky, ktorú kupujete, pretože bežné krémy, šampóny či dezodoranty skrývajú v sebe agresívne chemické látky. Väčšina krémov v bežných sieťach obsahuje ropné oleje, vrátane kozmetiky pre deti. Osobitnú pozornosť venujte parabénom. Tieto konzervačné látky tvoria osemdesiat percent telovej a pleťovej kozmetiky, ako sú šampóny, krémy, sprchovacie gély či pasty. Ich riziko spočíva v hromadení hormónu estrogénu u žien. Preto sa im radšej vyhnite a kupujte produkty „bez parabénov.

Bio hrá prím

Ak je možné, uprednostnite bio kozmetiku, ktorá využíva samoregeneračnú schopnosť pleti. Používa aktívne zložky z prírody bez zbytočnej chémie, a tak nezaťažuje organizmus. Takisto rozlišujte pojmy prírodná kozmetika a bio kozmetika. Prírodná kozmetika môže disponovať prídavkom syntetických látok, bio kozmetika obsahuje výlučne prírodné zložky. Dnes sú cenovo rovnako dostupné ako bežná komerčná kozmetika, pričom platíte za kvalitu, nie za značku plnú chémie.

 Autor: -aka-