Nevzdávajte sa svojho života kvôli mužovi

Ženy majú tendenciu prispôsobiť sa mužovi do takej miery, že strácajú vlastnú identitu. Myslieť si, že je to pre dobro ich vzťahu, je priam trúfalé. Vzdá sa muž kvôli žene svojich priateľov či koníčka, napríklad turistiky? Ťažko. Preto je dôležité zachovať si isté zdravý rozum a všetko si dvakrát premyslieť, veď ide o veľa – o váš spokojný žívot.

Keď žena stretne muža a myslí si, že je to už ten pravý, ľahko sa ocitá v začarovanom kruhu, keď chce byť každú voľnú chvíľku s ním. Čaká na telefonát od rána, radšej odvolá termín u maséra, pretože čo ak sa rozhodne práve vtedy stretnúť? Na rande s ním je vždy pripravená. Dokonca nechodí von s priateľmi a vzdá sa všetkých svojich záľub len preto, aby svoj čas venovala mužovi. Postupne sa takto vzdá svojich snov, túžob a možno aj názorov. Je to správne? Práve toto očarí muža?

Rozumná, reálne zmýšľajúca žena má vo svojich veciach jasno. Svoj život len tak nezmení, nevzdá sa kurzu angličtiny či tanga len preto, lebo sa v jej živote objavil nový muž. Práve naopak. Muži si ženy, ktoré majú svoje vlastné záľuby, vážia oveľa viac ako ženy, ktoré sa poddajú. Možno sú na začiatku iní a možno im takého typy žien vyhovujú, no je otázka času, kedy sa každá voľná chvíľa s partnerkou stane len rutinou a nebudú si mať čo povedať.

Nie je zlé, ak obaja majú spoločné hobby, no zároveň je v poriadku, ak si každý z dvojice rieši svoj život aj po svojom, ak sa samozrejme na tom vopred dohodnú. Ak muža baví vysokohorská turistika a žena má radšej nenáročné túry, potom je na mieste, že z času na čas trávia víkend osobitne. Ak je takých situácií veľa, tiež je to extrém. Najlepšie sú kompromisy, no žena by sa za nijakých okolností nemala mužovi vo všetkom prispôsobovať, ak sú jej niektoré aktivity nepríjemné. Stráca tým svoju hodnotu a muž to skôr či neskôr uvidí sám.

Ak sa žena vzdá svojho života, môže sa zmeniť celá jej osobnosť a stratí sa i nezávislosť. Mnohé dievčatá sa zo strachu, že nebudú dosť dobré pre muža, vzdajú svojich aktivít. Obávajú sa, že ich nebudú mať radi také, aké sú. No netreba si namýšľať, že vzdaním sa niečoho sa naplní život niečím iným. Možno na začiatku áno, ak sa nebudete vedieť od seba odtrhnúť. No čo potom? Žena len stratí kontrolu nad svojím životom, príde na to, že obetovala až príliš veľa a neprišli ani túžobné očakávania.

Rafinovanejšia žena napríklad mužovi oznámi, že sa spolu nemôžu stretnúť, pretože v ten večer má stretnutie so spolužiakmi. Muž zneistí (hlavne ten, ktorý bol zvyknutý na to, že žena doteraz so všetkým súhlasila a prispôsobila sa) a znervóznie, že dala prednosť iným ľuďom. O to viac sa ale zmocní túžba po stretnutí s ňou.

Muž vidí, ak je žena spokojná so svojím životom. Práve preto si ju viac váži a uvedomí si, čo v nej má.

Foto: http://cdn.sheknows.com/articles/2012/06/woman-flirting-with-happy-man.jpg