Natascha Wright a Alfred McCrary prinášajú vianočné koncerty! Už dnes v Trenčíne!

Natascha Wright a Alfred McCrary

Dvojica Natascha Wright a Alfred McCrary vydala vlani nový album Christmas Moments. Obsahuje jedenásť piesní vrátane Let There Be Peace. Niekoľko piesní z albumu dvojica v sprievode ženského komorného kvarteta La Speranza predstaví aj počas svojich piatich vianočných koncertov na Sovensku. Natascha Wright v minulosti pôsobila ako členka populárnej tanečnej formácie La Bouche. S jej repertoárom je dodnes hosťom nemeckých celoštátnych staníc. Podieľala sa aj na nahrávkach projektov DJ Bobo a Haddaway. V rámci jej širokého hudobného záberu spolupracovala aj so spevákom Udom Jürgensom. Jej umelecký a životný partner Alfred McCrary stál pri zrode viacerých nahrávok Michaela Jacksona a je spoluautorom niekoľkých jeho piesní. Aranžoval vokály a časť z nich aj sám naspieval v hite Heal The World. Okrem Jacksona spolupracoval s Rayom Charlesom, Stevie Wonderom, Dianou Ross či Eltonom Johnom..

 Do Bratislavy ste prileteli večer pred naším dnešným stretnutím boli ste si pozrieť nočný život ako tu funguje?
Natascha: Nie, lebo sme ráno vstávali o piatej do televízie, tak sme sa šli vyspať. Ale určite navštívime nejaký obchodný dom, aby sme niečo nakúpili…

Čo zaujímavé,  si myslíte, že tu nakúpite?
Alfred: Zaujímajú ma vianočné ozdoby, ktoré sú tradičné vo vašej krajine, lego pre dieťa, samozrejme aj iné hračky a Nataschi by som rád kúpil šperk alebo kabelku od domácich návrhárov.

Čím je pre vás zaujímavé malé Slovensko v rámci koncetného vystupovania?
Alfred: Každá krajina má pre nás dve zaujímavé polohy – sú to ľudia a tradície. Ľudia sú na Slovensku veľmi srdeční, nikdy sme nezaznamenali žiadne rasistické poznámky, prejavy a podobne. Okrem toho ma baví sledovať vývoj domácich tradícií.
Natascha: Príjemne nás prekvapil úspech a ohlas, s akým sa tu stretli naše vystúpenia v minulom roku, preto sa sem radi vraciame. Mnoho veľkých umelcov cestuje po svete a je jedno či je krajina malá alebo veľká, rozlišujeme postoj  divákov, nie veľkosť krajiny.

Alfred, okrem iných ste spolupracovali s Michalom Jacksonom, dostali ste sa do jeho blízkosti, ak áno, ako by ste ho opísali?
Alfred: Pochádzam z početnej rodiny a ako mali oni rodinnú kapelu Jackson Five, my sme mali The McCrary a už vtedy sme spolupracovali. Neskôr z toho vznikla spolupráca, a ja  som aranžoval vokály a spieval ich  pre jeho piesne napríklad – You Are Not Alone, keď ich chcel obzvláštniť. Samozrejme som spolupracoval s ním osobne, nielen prostredníctvom mailov, vtedy sa to ešte nerobilo (smiech).  Nikdy som nebol jeho blízky priateľ, boli sme kolegovia, ku ktorým sa správal veľmi veselo, žartoval, bol ústretový, ale keď sa pracovalo, všetko šlo bokom,  bol veľmi prísny a striktný. Muzikou žil  neustále, ale keď som mu napríklad povedal, toto by sme mohli skúsiť inak, nebránil sa a povedal – poďme na to, uvidíme. Ochotne prijímal názory kolegov, nebol zaslepený svojou genialitou. Inak bol hudobný fanatik.
Michael Jacksn – You Are Not Alone: https://www.youtube.com/watch?v=pAyKJAtDNCw

Pohybujete sa v rôznych svetoch hudby – Natascha v kapele La Bouche, ktorá bola zameraná aj na tanečné kreácie, disko štýl, rovnako ako spolupráca s DJ Bobom, Afred spolupracoval s už spomínaným Michaelom Jacksonom, Stevie Wonderom, Rayom Carlesom, Dianou Ross a ďalšími. Nebolo ťažké spojiť sa a nájsť spoločnú reč v rámci hudobnej  tvorby?
Natascha: Tri roky som robila s Udom Jurgensom napríklad, spievam s triom American Divas, takže stále je to hudba, nezáleží na štýle.
Alfred: Nám sa spolu veľmi dobre tvorí, dokonca teraz pracujeme na filme, aj keď je pravdou, že máme svoje projekty, ktoré sa môžu zdať odlišné, vždy sa nájdeme v spoločnej práci, ktorá nás zas posúva niekam inde.  Je to obohacujúce.
Link La Bouche –  By My Lover:  https://www.youtube.com/watch?v=ydd9Dn3bJlI

Pripravili ste si niečo špeciálne na vianočné turné oproti vlaňajšku?
Natascha: Vianočné turné je vianočné, tam sa veci nemenia. Vianoce sú o emóciách, láske, porozumení, blízkosti a toto chceme aby si ľudia z našich koncertov odniesli, aby odchádzali sviatočne naladení. Novinkou je spolupráca so slovenským kvartetom La Speranza, s ktorými sme sa zoznámili,veľmi sa nám páčia, tak teraz lietajú maily medzi nami, kde si posielame skladby, aranžujeme, komunikujeme a veríme, že to bude super.

Ako ste dali dokopy s Nataschou, robili ste pomerne odlišnú hudbu…čo bolo prvé medzi vami láska alebo spolupráca?
Alfréd: Práca.
Natascha: Nie nie.  Láska. Mali sme spoločných známych a jeden priateľ povedal Alfredovi  – mám pre teba ženu. Ukázal mu moju fotografiu a Alfred povedal len whaw! Prišiel sa pozrieť na môj najbližší koncert. Pozval ma na kávu, na jednu, na druhú a veľa sme sa spolu rozprávali, až sme zistili, že si rozumieme. No a dnes máme spolu deväťročného Francoisa a dokonca spolu vystupujeme. Takže najprv láska a potom práca.

Nie je to otravné – byť nonstop spolu?
Natascha: Týždeň som bola v Kambodži bez Alfreda a priznám veľmi sme si chýbali. My sme radi spolu.

Ani si nedáte niekdy čas, že teraz o hudbe ani slovo dva dni aspoň?
Alfred: Absolútne nie, my hudbu milujeme, to by sme nevydržali (smiech). Muzikou žijeme nonstop,  keď ju nehráme, počúvame ju, pospevujeme si.

Máte aj obľúbenú slovenskú pesničku?
Natasha: Keď sme spievali u vás s American Divas, chodil s nami vynikajúci Peter Cmorík a spieval pieseň Vráť trochu lásky medzi nás, ktorá je nádherná. Tak sme mu aspoň vokály do nej spievali, ale spievať po slovensky by sme si netrúfli.

Alfred, žili ste v Las Vegas, v mekke šoubiznisu, čo vás priviedlo do Frankfurtu, kde žijete teraz s Natashou?
Alfred: Musel som utiecť od manželky bývalej (smiech). Keď som robil turné po Európe, stále bol o nás záujem, tak sme si povedali, prečo sa sem nepresťahovať. Ale chodíme do La Vegas vystupovať.

Horúce Las Vegas a teraz kruté európske zimy, neprekáža vám sneh, zima?
Alfred: Pochádzam z Ohia, kde sa rovnako striedajú ročné obdoba, takže pohoda.

Je nejaký hudobný talent súčasnosti, ktorý vás zaujal?
Alfred: Tej hudby sa dnes na nás valí toľko, že denne sú noví a noví intepréti, ťažko je povedať, ktorý je nový, ktorý starý, snažíme sa počúvať, sledovať trendy, mňa zaujala Rihanna.

Po tých všetkých nádherných spoluprácach ešte máte sen s kým by ste chceli spievať, účinkovať, pre koho pracovať?
Natascha: Snov je toľko, že a to nedá ani vymenovať, stále máme niečo rozrobené, lebo stále je o čom snívať kam kráčať… Veľa snov sa nám splnilo.

Máte nejaké koničky okrem muziky?
Natascha. Rada varím a inak muzika, muzika, muzika…
Alfred: Rád fotím, páčia sa mi slovenské dievčatá rád by som tu nafotil nejaké akty. Inak rád skladám, nahrávam spievam, tancujem (smiech).

Obľúbné jedlo na Slovensku?
Alfred: Kapustnica.
Natascha: Ja ju nemám rada,  smrdí mi, nechutí mi, jem šaláty a ovocie, občas ryby, kurčatá či hranolky… Mám taký zážitok, že sme raz spali v Košiciach v nejakom hoteli, ráno o siedmej som otvorila okno a práve sa tam konala slovenská zabíjačka. Kopec opitých chlapov zdieralo prasa z kože, začala som kričať, veľmi som sa vyľakala. Desný pohľad.

Slovenský alkohol ste ochutnali?
Natascha:
Sedeli sme a popíjali vínko a Afredovi priniesli na ochutnávku slivovicu.Dal si zo päť-šesť za  tým vínom a liezol štvornožky.
Alfred: Na druhý deň som celý deň ležal v posteli, aby som mohol vôbec večer vystupovať. Bolo to strašné, už nikdy viac, ale slivovica je dobrá.

Natascha Wright & Alfred McCrary – Vianočné koncerty:
11.12. Trenčín, Piano club
18.12. Košice, Ges club
19.12. Tatranská Lomnica, Penzión Teniscentrum – bez vstupného
20.12. Čadca, Dom kultúry          

VSTUPENKY: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/12711/vianocny-koncert

Pripravila: Anna Olvecká