Namixujte si smoothie pre žiarivé vlasy!

Namixujte si smooty pre žiarivé vlasy

Heslo jari: Hustým drinkom k hustým vlasom! Vytiahnite mixér, dámy, podávať sa budú tekuté dobroty, ktoré nasýtia, napoja, pohladia chuťové poháriky aj vaše pramienky.

Keď sú vlasy smädné
Vedeli ste, že jednou z najčastejších príčin hormonálne nepodmieneného vypadávania vlasov je nadmerný stres? O to horšie, že ide ruka v ruke s nevyváženým stravovaním. Veď to poznáte – keď od záľahy povinností neviete, kde vám hlava stojí, návštevu potravín zväčša absolvujete s poklusom a jedlá vyžadujúce prípravu nad desať minút sú pre vás tabu. V takejto atmosfére sotva máte čas študovať nutričné zloženie všetkého, čo zjete. Stačí vám, že jete. A vtedy je aj zabalená bageta na pumpe či čokoládová tyčinka z automatu vítaná. Ešte stále sa čudujete, kde sa vzali všetky tie vypadnuté pramienky, ktoré musíte zbierať z kachličiek v kúpeľni?

Ak sa vám nedarí vystúpiť z hektického kolotoča, ponúkame chutné riešenie: inšpirujte sa koktailmi pre zdravší a bohatší vzhľad vašej koruny krásy. Pomôžu nastoliť poriadok na hlave a bonus – sú super rýchle na prípravu!

Expresný ničiteľ stresu: Kakaovo-banánový koktail
Chutí ako zákusok, a predsa ho odporúčajú fitnes tréneri po športovom výkone. Vy si ho doprajte po nemenej náročnom celodennom „zápolení“ v práci. Banán upokojí nervy a kakao je bohaté na vitamín B2 – riboflavín, zodpovedný za zdravý vzhľad kože.

Ako na to?
Do mixéra nalejte dva plné poháre vody, pridajte jeden väčší ošúpaný banán (kvôli konzistencii je najlepšie, ak ho predtým na chvíľu uložíte do mrazničky), 2-3 jablká, nasypte jednu kopcovitú lyžičku kakaového prášku, 1 lyžicu kokosového oleja a pre krémovejšiu konzistenciu môžete pridať 1/3 avokáda. Všetky ingrediencie rozmixujte dohladka a podávajte chladené.

Osviežujúci a ľahký: Citrónovo-čučoriedkový koktail
Citrón a čučoriedky patria medzi antioxidanty a pomáhajú chrániť vlasové folikuly. Ak ohŕňate nos nad kyslastou citrónovou chuťou, nebojte sa, biely jogurt ju spoľahlivo zneutralizuje.

Ako na to?  Zmixujte dokopy jeden téglik bieleho jogurtu, šťavu z čerstvo vytlačeného citróna a za dve hrste čučoriedok. Extra typ na zasýtenie: pridajte za hrsť mandlí, vaša krivka výkonnosti vystrelí hore.

Raňajky v pohári: Avokádovo-jablkový koktail
Avokádo obsahuje zložky dôležité pri tvorbe kolagénu a elastínu, navyše je cenným zdrojom esenciálnych mastných kyselín zabezpečujúcich vláčnosť kože. Je energeticky mimoriadne výdatné, takže ráno vás raz-dva postaví na nohy.

Ako na to? Zmixujte polovicu zrelého avokáda s jedným väčším jablkom, piatimi bobuľami bieleho hrozna a plným pohárom vody. Pre osvieženie pridajte za hrsť mätových lístkov.

Vlasy promptne reagujú na každú zmenu v životospráve. Pre rovnováhu vlasového cyklu je totiž kľúčové, aby „pôda“, z ktorej vlas vyrastá, bola dobre živená.  Ak nie je, začnú protestne padať, a to v množstvách, ktoré veru žiadnej žene na pôvabe nepridajú. Prísť na to, akú konkrétnu látku ste v strave zanedbali, vyžaduje priam sherlockovskú dedukciu, tak prečo neskúsiť ľahšiu cestu?

Namixujte si smooty pre žiarivé vlasy