Najlepším poisťovateľom vozidiel je Allianz – Slovenská poisťovňa. Jej prezident získal cenu za celoživotný prínos v oblasti poisťovníctva

43  Predstavitelia Slovenskej asociácie sprostredkovateľov v poisťovníctve (SASP) a Slovenskej asociácie rizikového manažmentu (SARM) udelili počas včerajšieho galavečera ocenenia ankety SIBAF. Allianz – Slovenská poisťovňa sa stala víťazom v kategórii poistenia vozidiel a získala tretie miesto v poistení priemyselných a podnikateľských rizík. Cenu Osobnosť SIBAF za celoživotný prínos pre oblasť poisťovníctva dostal Marek Jankovič, predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne.

Aj 9. ročník konferencie SIBAF (Slovak Insurance Broker and Agent Forum) bol otvoreným priestorom pre odbornú výmenu skúseností a podnetov súvisiacich s problematikou poisťovníctva. Program reflektoval aktuálne dianie a bol zameraný na rôzne oblasti, ktoré zaujímajú sprostredkovateľov neživotného poistenia. Účastníci hovorili napríklad o tom, ako sa brániť kybernetickým útokom, ako efektívne odstrániť škodu v bytovom dome či o transparentnosti sprostredkovania poistenia v SR. Organizátori z SASP a SARM pripravili prednášky, panelové diskusie, workshopy pre maklérov a networkingovú zónu.

Konferenciu ukončil slávnostný galavečer, na ktorom organizátori vyhlásili víťazov ankety o najlepšiu poisťovňu roka v dvoch kategóriách. Allianz – Slovenská poisťovňa získala prvé miesto v kategórii poistenia vozidiel a tretie miesto v poistení priemyselných a podnikateľských rizík.

Fórum sprostredkovateľov poistenia SIBAF vyhlásilo cenu Osobnosť SIBAF za celoživotný prínos pre oblasť poisťovníctva. Získal ju Marek Jankovič, predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne. „Teší ma ocenenie Allianz – Slovenskej poisťovne a samozrejme aj to moje. Našou prioritou je poskytovať pre klientov čo najlepšie služby a byť aj naďalej jednotkou na slovenskom poistnom trhu,“ hovorí Marek Jankovič, prezident Allianz – Slovenskej poisťovne.

Tento rok je to pre Mareka Jankoviča už druhá odborná cena. V apríli 2014 získal ocenenie Poisťovák roka, ktoré vyhlásili Fincentrum & TREND Hypotéka roka. Marek Jankovič pôsobí v najväčšej poisťovni na Slovensku s viacerými prestávkami už od roku 1991.Bol svedkom vstupu súkromných spoločností na slovenský poistný trh a neskôr aj zlúčenia spoločnosti Allianz s dovtedy štátom vlastnenou Slovenskou poisťovňou.

44