Načerpajte liečivú silu stromov

Mnohé rastliny a stromy v sebe skrývajú silnú dávku magnetizmu. Môžu ju zo seba vydávať aj čerpať z okolia. Načerpať liečivú silu stromov sa môže pokúsiť každý, kto prechováva lásku a úctu k prírode.

Stačí sa o strom oprieť alebo ho oboma rukami objať, stíšiť svoju myseľ a odovzdať mu svoju bolesť a problémy. Pritom v sebe musíte zintenzívniť predstavu, že jeho magnetická liečebná moc a sila prúdi od jeho koreňov pod povrchom kôry až k vašim rukám a vy ju do seba pomaly nasávate. Vnímaví ľudia účinky čoskoro zacítia. Energiu si možno dobíjať z každého stromu (okrem topoľa a gaštana, ktoré odoberajú z prostredia negatívnu energiu), vhodné sú aj všetky ihličnaté stromy.Najviac energie však majú mohutné stromy.

Kedy je vhodný čas
V blízkosti aury stromu môžete čerpať jeho silu stále. Keď sa však stromu dotýkate, ide o vedomý zásah do jeho energetického systému. Napríklad listnaté stromy sú veľmi citlivé v období pučania, vtedy by ste sa ich nemali dotýkať. Liečivá sila stromov sa odčerpáva i pri daždi. V zime sa zasa všetka energetická sila stromu hromadí v koreňoch. Dobré liečebné a relaxačné účinky majú v čase pribúdajúceho mesiaca. Dva dni pred a po splne prevláda v hornej polovici stromu energetické napätie. Pri ubúdajúcom mesiaci liečivá energia stromu odstraňuje bloky v našom fyzickom i psychickom svete. Najväčší liečebný potenciál majú kvitnúce stromy. V priebehu dňa majú stromy optimálnu silu po 14. hodine a trvá do 17., keď strom usína.

Čo hoja a liečia stromy
Najväčšie množstvo liečebného magnetizmu má breza, dub, lipa, smrek a borovica, málo magnetizmu majú ovocné stromy a agáty. Ľudia so slabým krvným obehom, ktorým je stále zima, sú často unavení a bez nálady, by mali vyhľadať energetické vyžarovanie ihličnatých stromov. Ak sa cítite slabí, nájdite si dub, zdroj vitality a energie. Pri problémoch s láskou vyhľadajte lipu. Sebavedomie vám zdvihne jedľa a ak ste nešťastní alebo nervózni, pomôže breza. Svoje trápenie môžete zveriť gaštanu. K topoľu alebo gaštanu sa postavte aj vtedy, keď sa potrebujete zbaviť napätia, zápalu, alebo si prečistiť telo. Lipa, strom Slovanov, je symbolom zmierenia a lásky. Jej voňavý kvet je účinný proti nádche a prechladnutiu. Ak si sadnete pod lipu v čase jej kvitnutia, v duši sa vám rozprestrie pokoj, láska a optimizmus. Čierna baza mala blahodarný účinok na vyliečenie mnohých ochorení. Plody gaštana nosené vo vreckách nás zase ochránia pred reumatizmom. Javor zmierňuje horúčkovité stavy a čerešňa chráni pred temnými vplyvmi. Jabloň má silu nesmrteľnosti, hruška očisťuje organizmus, zmierňuje dnu a reumatizmus.

Desať vládnucich stromov
BREZA 
Zaháňa melanchóliu a vyvoláva dobrú náladu. Má upokojujúce účinky na nervovú sústavu. Strom s bielou kôrou sa považuje za strom mladosti. Sú to stromy milencov a sexuality. Podľa ľudovej tradície chlapci stavali svojim dievčatám pod okná „máje“, čím vyjadrovali svoju túžbu po svadbe  a potomkoch. Breza rozprúdi energiu, odstraňuje nechutenstvo, úzkosť, skľúčenosť, depresiu a upokojuje nervovú sústavu. Podporuje látkovú výmenu, zmierňuje artritídu, dnu a lieči kožné ochorenia.

VŔBA 
Svojimi spustenými konármi predstavujúcimi smútok pritúli každého so zlomeným srdcom. Vŕba je symbolicky aj stromom zosnulých. Z vŕby vychádzajúca melanchólia prechádza na citlivých ľudí a pripomína pominuteľnosť pozemského života. Posilňuje pocit zodpovednosti. Upokojujúco pôsobí na tých, ktorí prežívajú vnútorný chlad, nenávisť a nemajú dostatok odvahy. U ľudí so silným charakterom posilňuje liečiteľské schopnosti.

BUK 
Je magickým symbolom života. Buk je aj symbol hlavy. Ak sa opriete o buk a necháte, aby vám prečistil energetické kanály, dokáže vás zbaviť alebo zmierniť bolesti hlavy a migrény. Je to strom filozofov, podporuje mentálnu činnosť, vyjasňuje myšlienky a zvyšuje tvorivosť. Gréci posielali k bukom neplodné ženy v nádeji, že im strom svojou životodarnou energiou pomôže splodiť potomka. Buk je aj ochrancom, Slovania verili, že tam, kde rastie buk, nemôžu uškodiť žiadne čary.

BOROVICA
Posilňuje pľúca, dodáva životnú energiu, radosť. Zahrieva srdce a dokáže odplaviť smútok. Uľahčí odpúšťanie a pomôže zbaviť sa zlého svedomia. Pobyt v jej blízkosti posilňuje pamäť a navracia duševnú rovnováhu. Má antiseptické účinky. Inhalovaním sa zbavíte nádchy.

JEDĽA
Rozvíja vôľu a zásobuje nás životnou energiou. Je to strom Vianoc, ohlasuje príchod nového roka a čas znovuzrodenia. Posilňuje intuíciu a jej liečivá energia podporuje prekrvenie tela. Lieči pľúca, zahlienené dýchacie cesty, bronchitídu a urýchľuje hojenie rán. Zmierňuje niektoré srdcové ťažkosti a bolesti hlavy. Dym z jedľového ihličia čistí atmosféru.

SMREK 
Prináša pokoj a mier do duše. Je dokázané, že smrek má schopnosť dôkladne prečistiť vzduch. Smrek má ochrannú moc a na niektorých miestach ho aj dnes vysádzajú, aby chránil dom a rodinu pred zlom, chorobami a nepriazňou osudu.

TIS 
Bol považovaný za posvätný strom – vládcu duší. Takmer vo všetkých európskych kultúrach tis znamenal príchod smrti a rástol najmä na cintorínoch. Okrem jeho červených plodov je všetko jedovaté. Tis chráni pred temnými vplyvmi, ale vyvoláva aj spomienky na minulú existenciu.

DUB 
Je symbolom dlhovekosti a sily a moci. Už naši predkovia ho považovali za posvätný. Znamená pohyb a v minulosti ho považovali za strom súdu, umenia a osvietenia. Dubová kôra má protizápalové účinky, zastavuje hnačku a krvácanie. Používa sa pri zlom trávení a hemoroidoch. Prikladá sa na zle hojace sa rany a i proti poteniu.

JELŠA
Najviac zo všetkých stromov ju ovplyvňuje mesačné svetlo, preto sa v jej blízkosti posilňujú spiritualistické schopnosti. Povzbudzuje ženské a materské impulzy, zmyselnosť a odstraňuje s tým spojené emočné bloky.

JASEŇ 
Spája všetky úrovne života. Jeho sila rozvíja vôľu a prebúdza v človeku mystickú silu. Povzbudzuje funkciu pečene, obličiek, zmierňuje horúčku, nachladenie a obyčajným dotykom môže hojiť i rany.

Autor: Ernestna
Foto:
 Ingimage