Na ples aj na párty: pomocníci pre ten najkrajší účes, telo i tvár

Než vkĺznete do večerných šiat alebo obleku, nanesiete parfum a odídete v ústrety vzrušujúcej noci, budete ešte potrebovať k ruke kvalitný fén, kulmu alebo žehličku na vlasy – a páni samozrejme kvalitný holiaci strojček. Podľa čoho vyberať?

Základom každého účesu sú umyté a dobre vyfúkané vlasy, o čo sa postará kvalitný fén. S trochou šikovnosti s ním vytvoríte prakticky akýkoľvek účes, od rovného až po vlnitý. „Väčšina modelov dnes už ponúka možnosť regulácie teploty a rýchlosti fúkania. Veľmi obľúbená je aj funkcia ionizácie, ktorá dodáva vlasom prirodzenú vlhkosť, odstraňuje statickú elektrinu a zanecháva vlasy hladké, žiarivé a bez poškodenia,“ konštatuje Iva Pavlousková, tlačová hovorkyňa Datartu. Dôležitým parametrom pri výbere fénu je tiež príkon. Platí, že čím je vyšší, tým rýchlejšie s ním vlasy upravíte. „Ak chcete, aby vám účes vydržal čo najdlhšie, vyberte si model s funkciou studeného vzduchu, ktorý ho na záver zafixuje,“ dopĺňa Iva Pavlousková. Túžite po uhladenom účese? Skontrolujte, či je súčasťou balenia koncentrátor. Chcete dosiahnuť objem či podporiť vlny a kučery? Pozrite sa, či je súčasťou fénu i difuzér.

Ak túžite po dokonalých vlnách v štýle femme fatale, pozvite si do svojej kúpeľne kulmu. „Automatická kulma vám vytvorí prakticky akékoľvek vlny a celú prácu zvládne za vás. Oproti tomu kónická kulma, ktorej priemer sa po svojej dĺžke zužuje, už vyžaduje trochu zručnosti a vytvorí vám prirodzene vyzerajúce kučery,“ opisuje Iva Pavlousková. Rôzne modely ponúkajú rôzne povrchy: keramiku, turmalín alebo titán. „Turmalínové kulmy sú určené ženám s jemnými vlasmi, titánový povrch kulmy sa hodí pre silné nepoddajné vlasy s hrubou štruktúrou a keramické kulmy sú príjemne univerzálne a hodia sa pre akýkoľvek typ vlasov,“ dodáva Iva Pavlousková.

Ak chcete vlasy narovnať (ale i navlnit), pomôže vám s tým žehlička na vlasy. „U niektorých žehličiek tiež nájdete funkciu ionizácie pre žiarivý účes bez poškodenia. Maximálny účinok potom ponúka žehlenie s pomocou pary, ktoré zanecháva vlasy hydratované,“ vysvetľuje Iva Pavlousková. Základnými parametrami pri výbere žehličiek na vlasy je materiál a veľkosť žehliacich plôch. Najčastejšie sa používa povrch z keramiky, ktorá zaisťuje rovnomerné rozloženie teploty po celej dĺžke. Turmalínový povrch je prírodným zdrojom záporných iónov, ktoré vlasy zanechávajú ešte lesklejšie. „Širšie doštičky sa hodia k narovnaniu vlasov a oceníte ich aj v prípade, že máte nepoddajné vlasy. S úzkymi doštičkami vlasy vyžehlíte aj zvlníte,“ uzatvára Iva Pavlousková.

Rotačná kefa Fenité & Swarovski
Rotačná kefa si poradí so všetkými typmi vlasov rôznych dĺžok a vytvaruje účes presne tak, ako si prajete. V okrúhlej vlasovej kefe s priemerom 38 mm je zabudovaný ionizátor, ktorý obmedzuje vznik statickej elektriny a udržuje vaše vlasy v skvelej forme. Vďaka príkonu 1000 W je úprava naozaj rýchla a rovnaká ako od profesionála. Vyberať môžete z dvoch rýchlostí prúdenia a troch stupňov nastavenia teploty vzduchu. Tepelne odolné puzdro na uloženie prístroja oceníte najmä na cestách. Pre jednoduché používanie je k dispozícii chladná špička alebo otočný napájací kábel s dĺžkou 1,8 m. Súčasťou balenia je strieborný náhrdelník s čírym kryštálom Swarovski v tvare srdca. Cena je 39,90 €, iba v Datarte.

Produkty kúpite v kamenných predajniach Datart alebo na www.datart.sk

 Rotačná kefa Fenité & Swarovski