Na festivale Rock in Vienna zahrajú fešáci Kings of Leon

festival Rock in Vienna

Ak patríte medzi hudobných fanúšikov, vzdialenosť nie je problém. A už vôbec nie je problém, ak sa super akcia koná hneď vedľa u rakúskych susedov. Na viedenskom Donauinsel vypukne od 2. do 5. júna festival Rock in Vienna, ktorý je po prvý krát až 4-dňový. Účasť na ňom potvrdili kapely Macklemore & Ryan Lewis, Die Toten Hosen, Silbermond, Beatsteaks či Marteria. Najväčším lákadlom však bude americká rocková kapela Kings Of Leon, ktorej frontman Caleb Followill je najsexi mužom rocku!

Festival Rock in Vienna ovládne viedenský ostrov Donauinsel na štyri dni od 2. do 5. júna. Sobotnou vrcholnou udalosťou bude gigantická živá šou rockovej kapely Kings of Leon. Americká skupina Kings Of Leon patrí k najcennejším mladým zoskupeniam súčasnosti. Aj keď hudobné ceny Grammy už nie sú zárukou kvality a tým, čím bývali, tucet nominácií a štyri víťazstvá, ktoré má kapela na konte, hovoria za všetko.

Kapelu založili v Nashville v Tennessee v roku 1999 traja bratia Caleb, Nathan a Jared Followillovci spolu s ich bratrancom Matthewom Followillom. Názov skupiny je odvodený od mena Nathanovho, Calebovho, Jaredovho otca a deda. Obaja sa volali Leon. Jared a Caleb sa narodili v Tennesse, zatiaľ čo Nathan a Matt v Oklahome. Chalani travili detstvo cestovaním po Amerike s rodičmi. Ich otec bol kazateľ. Rodičia sa rozviedli v roku 1997 a po niekoľkých zamestnaniach sa bratia presťahovali do Nashvillu. Ich hudba je ovplyvnená náboženskou výchovou. Predtým, ako sa začali venovať rock´n´roll-u a indie rocku spievali Nathan a Caleb country.

Prvý štúdiový album Youth And Young Manhood vydali Kings of Leon v roku 2003. Po ňom nasledovali nahrávky Aha Shake Heartbreak (2004), Because Of The Times (2007), Only By The Night (2008), Come Around Sundown (2010), Mechanical Bull (2013) a WALLS (2016). Všetky sa umiestnili v prvej trojke britského albumového rebríčka a posledné štyri menované aj v prvej päťke amerického rebríčka Billboard 200. S novinkou WALLS túto hitparádu po prvýkrát aj dobyli. Medzi najväčšie hity formácie patria piesne Sex On Fire, Use Somebody, Radioactive, The Bucket či Supersoaker.

Britský online magazín Gigwise.com vyhlásil speváka a gitaristu Kings of Leon Caleba Followilla za najsexi muža rocku. Jeho prvenstvo odôvodnila redakcia tým, že myšlienka na muzikanta, známeho búrlivým správaním vzrušuje ženy na celom svete. Tak si teda amerických fešákov Kings of Leon na festivale Rock in Vienna nenechajme v prvý júnový víkend ujsť, bude to pastva pre uši aj oči… Zahrajú novinky zo zatiaľ posledného albumu WALLS a všetky zásadné hity. Informácie o festivale nájdete na oficiálnej stránke www.rockinvienna.at.

Rock in Vienna 2017
Piatok 2. júna:
Macklemore & Ryan Lewis, Left Boy, House of Pain, Appletree
Sobota 3. júna: Kings of Leon, Silbermond, Grossstadtgeflüster, The Dead Daisies, Schmutzki, Fatherson
Nedeľa, 4. júna: Deichkind, In Extremo, Monster Magnet, Donots, Itchy
Pondelok, 5. júna: Die Toten Hosen, Beatsteaks, Marteria, Clutch, The Living End

Autor: Nora Krchňáková