Moderné steny na dizajnérsky spôsob

1 Ako to len páni dizajnéri robia? V každej relácii či americkej reality show o novom bývaní vyčaria zo zanedbaných a nevzhľadných stien priam umelecké dielo. Dokonale hladké steny krásne biele alebo hýriace rôznymi farbami. V čom je tej fígeľ?

Možno ste už počuli o vymoženosti modernej doby menom sadrokartón. Má niekoľko významných vlastností – je nehorľavý, zdravotne neškodný, nepáchne a navyše reguluje vlhkosť v interiéri. Vďaka svojmu rovnému a hladkému povrchu ponúka široké možnosti povrchových úprav, od maľovania až po obklady. A práve v tom je ten fígeľ na získanie dokonale hladkých stien.

 

V novom môžete bývať už zajtra

Ak už máte akú-takú skúsenosť s rekonštrukciou a manuálna práca vás len tak nezaskočí,  postaviť priečky zo sadrokartónu zvládnete aj sami.  Ide to naozaj rýchlo a jednoducho. Každý dobrý výrobca sadrokartónu ponúka svojim zákazníkom aj manuál, ako na to. Lepšie bývanie s krajšími stenami tak môžete mať doslova už zajtra.

 

Základom je kvalitný materiál

Skôr, ako sa pustíte do rekonštrukcie, venujte dostatok času výberu kvalitného materiálu, ktorý je odskúšaný výrobcom. „Dobrý výrobca garantuje vlastnosti materiálu v celom zabudovanom systéme. Okrem dosiek treba dbať aj na výber kvalitných profilov, závesov, skrutiek, výstužných pások a tmelov. Taktiež treba dodržiavať správny technologický postup,“ hovorí Ing. Róbert Vinca zo spoločnosti Rigips.

 

2

 

Sadrokartón vhodný aj do kúpeľne

Áno, tento materiál sa hodí aj do vlhkejšieho prostredia. Uistite sa však,  že máte sadrokartón s impregnovanou vrstvou. V súčasnosti na trhu nájdete aj špeciálne stavebné dosky na báze sadry, s ktorými sa rovnako dobre manipuluje ako so sadrokartónom a teda výstavba bude rýchla, hmotnosť nižšia a financie ušetrené.

Viac informácií o tom, ako získať dokonale hladké steny, montážny postup či cenné rady a tipy, nájdete na webe www.rigips.sk.

 

FOTO: Shutterstock

4 3