Mini produkty do kabelky, tieto vždy oceníte!

Každá žena nosí vo svojej kabelke malú kozmetickú výbavu. Či už je to rúž, servítky, alebo čistiaci gél.  Práve kozmetická taštička niekedy predstavuje záchranu v situácii, kedy sa potrebujeme mimo domova cítiť komfortne.. Predstavujeme vám pár produktov, ktoré by ste mohla „ v teréne“ efektívne využiť. Prečo prezrádzajú nasledujúce riadky.

 

Antibakteriálny gél

V súčasnej dobe, kedy bojujeme s nástrahami vírusov a chorôb, sa antibakteriálny gél stal nevyhnutnou súčasťou našich každodenných životov. Je veľmi dôležitým spoločníkom, pretože ruky sú najväčšími nosičmi mikroorganizmov a choroboplodných zárodkov. Antibakteriálne gély sú efektívnym pomocníkom  práve v boji proti baktériám a zabezpečujú tiež potrebnú hygienu vašich rúk bez použitia vody. No množstvo antibakteriálnych gélov často pokožku vašich rúk vysušuje, preto je lepšie zvoliť taký, ktorý pokožku hydratuje a má priaznivé pH (od 4,0 do 5,0).

 

Krém na ruky

Pokožka na rukách patrí k najviac namáhanej a vystavovanej časti kože. A pravidelným používaním antibakteriálnych gélov a najmä častým umývaním rúk, sa vysušuje oveľa viac než inokedy. Ak je pokožka suchá, stráca schopnosť viazať hydratáciu a na dotyk tak zostáva drsná, či bolestivo napätá a to najmä v okolí nechtov a kĺbov na ruke. Ak sa nechcete dopracovať až k tomuto stavu,  pomôže vám správna a pravidelná starostlivosť.

V prvom rade zabudnite na používanie agresívnych mydiel, ktoré pokožku ochudobňujú o cenné lipidy. To, že vám takéto mydlo nevyhovuje, najlepšie zistíte približne po pol hodine od umytia rúk, kedy sa opätovne objavia pocity napnutej kože. Zvoľte radšej hydratačné, ktoré odstránia nečistoty a zároveň zanechajú pokožku rúk hladkú na dotyk.

 

Balzám na pery

Okrem starostlivosti o ruky by sme mali zvýšenú pozornosť venovať aj našim perám. Na perách je potrebné udržiavať a obnovovať prirodzený ochranný film a zabraňovať tak ich vysúšaniu a popraskaniu.

Najlepšie sú balzamy s lanolínom či s obsahom prírodných olejov, ktoré jemne premastia vysušené pery a navrátia im výživu a lesk.

 

Multifunkčné líčidlá a miniatúry

Ak nechcete vo svojej kabelke denne nosiť niekoľko kozmetických prípravkov, odporúčame pri návšteve lekárne, drogérie, či obľúbeného obchodu s kozmetikou zaostriť na takzvané multifunkčné líčidlá. Sú to také, ktoré v sebe kombinujú hneď niekoľko funkcií. Napríklad balzam na pery, krém na ruky, ale tiež očný tieň, či lícenku. Okrem multifunkčného krému si do kabelky zakúpte okrem klasických veľkostí produktov radšej miniatúry. A to najmä v prípade antibakretiálnych gélov, či krémov na ruky. Veľké balenia zbytočne zaberajú v kabeľke  veľa miesta. Výhodou miniatúr  navyše je, že ich po minutí môžete vo väčšine prípadov doplniť obsahom z originálneho balenia.

 

Autor: Nina M.
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: biOrganica.sk