Milan Fashion Week, pánska kolekcia oblečenia pre Jeseň/Zimu 2022 – Prada, Fendi, Dolce and Gabbana, Ardusse

Milan Fashion Week, prehliadka pánskej módy,  hostil od 15. do 17. januára 2022 online prezentácie kolekcií dizajnérov i niektoré fyzické prehliadky. Tie však zrušili značky ako Giorgio Armani, Emporio Armani, Gucci, MSGM, Ermenegildo Zegna a JW Anderson, ktorý mal v Taliansku predstaviť svoju prvú prehliadku pánskeho oblečenia a presunul ju na jún  2022.

 

Návrat na móla Milan Fashion Weeku po prestávke spôsobenej Covid-19 oslávila značka DSquared2.

 

Svoju prvú fyzickú prehliadku pánskeho oblečenia pod spoločným kreatívnym vedením Miuccia Prada a Rafa Simonsa predviedla značka Prada.

PRADA
Prehliadkové mólo talianskej luxusnej značky zaplavili hollywoodske hviezdy, keď sa z futuristického tunela vynorilo množstvo hercov od Kylea MacLachlana z Twin Peaks, Jeffa Goldbluma, Ashtona Sandersa z Moonlight po Otisa Butterfielda.

Kolekcia obsahovala nové dôrazy na sexi vzhľady pánskeho oblečenia a priniesla moderný pohľad na klasické siluety.  

Prada predviedla kožené trenčkoty, asymetrické blejzre s páskami na rukávoch, nohavice s nebezpečným odtieňom a mini peňaženky na mince s trojuholníkovým motívom na pracke na opasku.

Prada nápadné siluety mali silné ramená a tie sa objavili aj v značke Ardusse.

ARDUSSE
Značka čerpala z nariasených plesových košieľ zo 70-tych rokov, grunge tričiek a štýlu Ivy League z 90-tych rokov a ramien z rokov 80-tych. Predstavila nafúknuté mohérové kabáty s károm.

DOLCE AND GABBANA
Dolce & Gabbana oslovila fanúšikov Generácie Z vystúpením Kellyho
vo flitrových oblekoch. V kolekcii sa objavilo množstvo gýčových, pixelovaných potlačí ako šachovnica a grafity potlače.

FENDI
Dizajnérka Silvia Venturini Fendi, sa v mužskej kolekcii FendiFall 2022 zamerala na klasicizmus, eleganciu a sofistikovanosť siluet. Predviedla kárované tvídové kabáty, hranaté skrátené smokingy, pilotné saká a farebné krátke obleky.

Detaily tvorili návleky Mary Jane prepásané remienkami na náramkových hodinkách, kabelky na večer a výrezy v tvare srdca na rolákoch a výstrihoch tvaru „V“ v bielej a trblietavej malinovej farbe.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: Prada, Fendi, Dolce and Gabbana, Ardusse, Vogue