Mestská džungľa: zvieracie motívy sú opäť v hre!

Ani tento rok sa nezaobíde bez zvieracích potlačí. Objavujú sa nielen na rôznom oblečení, ale aj na obuvi a ďalších nevyhnutných doplnkoch. Je to hlavne preto, že majú v sebe silu, razanciu a sú teda nadmieru odvážnou voľbou. Ich výhodou je, že pokiaľ ich správne nakombinujete, vo vašom šatníku dokážu vytvoriť  doslova divy.

Ikonický kúsok
Trend leopardích vzorov má vo zvyku v určitých intervaloch prichádzať a odchádzať. Túto jeseň sa opäť vracia v podobe trendy doplnkov a najmä ikonického leopardieho kabáta.

Leopardí vzor dominoval v 90’rokoch, kedy módna ikona Kate Moss odštartovala leopardie šialenstvo a všetci chceli vlastniť kúsky s týmto trendy vzorom. A keďže sa móda neustále vracia, nebolo pre nás prekvapením, keď sme leopardie vzory zahliadli aj na mólach svetových módnych značiek aj tento rok.

Ak si netrúfate na extravagantný kabát, alebo top, pokojne stavte na doplnky s leopardím motívom. Úžasne oživia outfit a dodajú  aj vám sexi šmrnc.

Nový trend
Síce je stále v kurze replika leoparda, no  kráľovnou tohtoročnej jesene sa stala hadia koža. Ak nie ste pripravená na príliš veľké vzory, vyskúšajte ju na doplnkoch. Výrazná kabelka, čižmy či rukavice vám dopomôžu k vytvoreniu jedinečného outfitu.

Ak ste naopak odvážnejšia, rozhodne siahnite po šatách či blúzke. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa tento motív ťažko kombinuje. Opak je ale pravdou. Topánky a doplnky s hadím motívom už nemusíte nosiť len s čiernou a neutrálnymi farbami. V súčasných kolekciách sú zvieracie motívy zladené s celou paletou veselších farieb a tým sa stali obľúbenými aj na denné nosenie. Hadí vzor je tiež nesmierne elegantý, preto výborne zapasuje do vášho pracovného aj slávnostného šatníka.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná  fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Kara, Pietro Filipi, cellbes.sk, Zara