Medová masáž – procedúra, ktorá dokáže zázraky na počkanie

Medová masáž- procedúra, ktorá dokáže zázraky na počkanie

Zdravotné benefity medu poznali už naše prastaré mamy. Nie nadarmo sa med pridáva do nápojov ako zdravé sladidlo, do koláčov pre lepšiu chuť, alebo len tak na lyžicu ako prevencia pred chorobami. Liečebné účinky má aj  masáž z medu, ktorá dokáže urobiť zázraky na počkanie.

Lepší účinok cez kožu ako ústami
Med je bezpochyby jednou z najzdravších potravín vôbec. Jeho pravidelné požívanie dokáže zlepšiť imunitu a predchádza mnohým chorobám. Práve preto by sa mal nachádzať v jedálničku každého človeka. Sila žalúdočnej kyseliny však dokáže zničiť potrebné vitamíny, preto sa niektoré hodnotné prvky medu ničia a jeho účinok nie je dostatočne efektívny. Vhodnou alternatívou prijímania tohto liečivého zázraku je teda koža na chrbte. Med priamo cez póry preniká do vnútra a vitamíny sa koncentrujú presne tam, kde je treba. Keďže sa v mieste chrbtice spájajú všetky dôležité orgány, najlepšou medovou liečbou je medová masáž.

Jemnými hmatmi zbavíme telo toxínov
Profesionálny masér nanesie potrebné množstvo zohriatého medu na oblasť chrbtice.  Následne sa jemnými kolísavými hmatmi med vtláča do podkožia cez póry na pokožke chrbta. Všetky toxíny sa vďaka medu uvoľňujú, tuk usadený v podkoží sa prekrvuje a metabolizmus sa zrýchľuje. Pri medovej masáži sa zároveň okysličujú svaly a vitamínmi a minerálmi sa zásobuje aj pokožka. Tlak, ktorý vyvíjajú ruky maséra urýchľuje prekrvenie, tok lymfy a pôsobí na reflexné zóny. Pre masírovaného človeka by mala byť masáž príjemným zážitkom, preto sú hmaty maséra jemné, uvoľňujúce a nežné.

Toxíny podobné lepidlu
Po určitej dobe masírovania med mení sfarbenie a pripomína bielu hmotu-lepidlo. Táto fáza je však dobrým znamením, že sa telo zbavuje škodlivín. Tie sa do tela dostali dýchaním, potravou, životným štýlom človeka, no prirodzenou cestou sa nedostali von. Niektorým klientom môže byť táto fáza menej príjemná, závisí to najmä od prahu bolesti. Vo väčšine prípadov ale masáž pôsobí odpočinkovým dojmom a pacient preciťuje liečivé dotyky. Hustá hmota pripomínajúca lepidlo pôsobí aj estetickým dojmom, pretože vo forme peelingu čistí póry na chrbte a koža sa stáva poddajnejšou.

Aké účinky má medová masáž?
Okrem spomínaných detoxikačných účinkov pôsobí masáž priaznivo na pleť a pokožku ako takú, má sedatívny a regeneračný efekt, vyživuje svaly a orgány a pôsobí ako prevencia proti ochoreniam.

,,Klientka prišla s bolesťami v kolenách, po niekoľkých opakovaniach sa jej bolesti zmiernili. Základnú techniku som naučila aj jej dcéru, aby túto procedúru mohla vykonávať v pohodlí domova. Estetický efekt masáže sa mi osvedčil u klientok s celulitídou a prejavmi akné. Koža sa v oboch prípadoch vyčistila, no pre udržateľný výsledok je potrebné masírovanie pravidelne opakovať,“ opisuje svoje skúsenosti s medovou masážou masérka Alena. Jedným dychom dodáva, že niektorí pacienti s horšími problémami, ako nespavosť a fajčenie, si dokonca sedenia vypýtajú sami, keď cítia, že sa ich stav znova zhoršuje.

Pocity po masáži a kontraindikácie
Bezprostredne po masáži má človek pocit ,,ľahšieho“ chrbta. ,, Po masáži by mal klient vypiť väčšie množstvo vody, aby sa všetky škodliviny z tela vyplavili ešte rýchlejšie,“ dodáva masérka Alena. Nie je však vylúčené, že detoxikácia tela cez medovú masáž nespôsobí nezvyčajné prejavy vo vnímaní teploty, únavu, tmavší moč, smäd a začervenanie pokožky. Všetky príznaky sú výsledkom zmeny v organizme a do pár hodín ustúpia. Ak má ale pacient problém so zvýšeným krvným tlakom, alergiu na med, otvorené mokvavé rany, infekčné a nákazlivé choroby, trombózu, rakovinu, prípadne mnohopočetné materské znamienka nemal by danú procedúru absolvovať. Ideálne je vždy sa s masérom poradiť a nezatajiť žiadne zdravotné problémy a ťažkosti.

Zdroj Adriana F.