Mečiar verzus Bugár, divoký duel pokračuje!

Mečiar verzus Bugár, divoký duel pokračuje!

Pokračuje spiknutie proti Mečiarovi? Bývalý premiér Vladimír Mečiar sa opäť objavil v médiách a chrlí jednu konšpiračnú teóriu za druhu. V televíznej debate a potom aj vo vystúpení v rádiu opakovane zazneli typicky mečiarovské podozrievania z cielenej aktivity proti jeho osobe. Reakcia v podobe pokračovania duelu Mečiar – Bugár na seba nenechala dlho čakať.

 

Vladimír Mečiar sa opäť stretol v štúdiu s Bélom Bugárom a pokračovali v debate. Bývalý premiér zas chrlil jednu konšpiračnú teóriu za druhou. Je mu podozrivý film, divadelná hra a pesničky. Podľa Mečiara ide o koordinované aktivity: „Veď to išlo z fondu Ministerstva kultúry ten film, ktorý bol natočený, išlo to z peňazí Slovenskej televízie, ktorý bol natočený, čiže účelovo to robil niekto už pár rokov ako to vrcholilo. Tú divadelnú hru tiež niekto pripravuje, tie pesničky tiež niekto platí, takže kto to všetko takto organizuje?,“ pýtal sa rečnícky v dueli s Bugárom televízii Mečiar v jeho tradične nabrúsenom duchu.

Keďže Mečiar podozrieva nový film Únos a nové divadelné predstavenie Kopytovcov VOĽBY 2020: Gágaji, táraji a prďúsi!!! z toho, že sú súčasťou organizovaného a účelového postupu voči jeho osobe, Kopytovci sa jeho výrokmi cítili byť oslovení, a rozhodli sa v svojom štýle pripraviť reakciu na známy duel Mečiar – Bugár, ktorý bol odvysielaný na TA3 v relácii Téma dňa. Duel teda pokračuje v nečakanej podobe. Obaja aktéri sa opäť stretli v štúdiu a Vladimír Mečiar tento raz jednoznačne zabodoval: „Pravda sa už dávno ukázala, skutok sa nestal. Je čas povedať tak ako to bolo. Slovenský občan sa na nákupy d Hainburgu unieslo sám,  i keď nevylučuje, že niekto v SIS-ke o tom vedel,“ uviedol bývalý premiér Vladimír Mečiar.

Duel si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=w21c5r90B0Q

Predstavenie „VOĽBY 2020:  Gágaji, táraji a prďúsi!!!“ bude v roku 2017 aj zájazdovým titulom, ktorý má ambíciu hosťovať v kultúrnych domoch a divadelných scénach Slovenska. Divadelná skupina Kopytovci odštartovala verejné vystúpenia na doskách Štúdia S v porevolučnom období na pozvanie Milana Lasicu a Jula Satinského v rámci improvizovaného predstavenia „To je ono!“, ktoré odrážalo aktuálne spoločensko – politické dianie po Novembri 89. Kopytovci do predstavenia prispievali aktualizovanými vystúpeniami, ktoré reagovali na dianie v politike, prenášali do svojich scénok výjavy z mítingov, televíznych debát dobových protagonistov, rokovaní parlamentov ČSFR, vystúpenia prezidenta a podobne. Historicky prvé vystúpenie Kopytovcov sa uskutočnilo 6.12.1989 v Dvorane VŠMU. V januári 1990 vystúpili Kopytovci s veľkým úspechom aj na slávnostnom podujatí pri príležitosti návštevy novozvoleného prezidenta republiky Václava Havla. V Štúdiu L+S v rokoch 1990 – 1993 uviedli predstavenia Kopytovcov „Od mítingu k mítingu“, „Kopyto street“,“Pozor, demokracia!“ či „Buffa ungula“. Spoluúčinkovali tiež s Milanom Lasicom, Julom Satinským a Jarom Filipom v predstaveniach „To je ono!“ a „Jubileum“. STV prevzala do vysielania zo Štúdia L+S politický kabaret pod názvom „Na jedno kopyto“ v réžii Karola Strážnického a „Pozor, demokracia!“ v réžii Juraja Nvotu.

VOĽBY 2020: Gágaji, táraji a prďúsi!!!

30.3. Bratislava, Malá scéna
27.4. Bánovce nad Bebravou, Mestské kultúrne stredisko
28.4. Stará Turá, Dom kultúry Javorina
3.5. Skalica, Dom kultúry

Autor: Nora Krchňáková
Foto: Archív Kopytovcov