Máte extrémne suché nohy?

Ak trpíte veľmi suchou pokožkou na chodidlách alebo ste zanedbali starostlivosť o nohy, vyriešite to jednoducho. Pripravte si kúpeľ na nohy z ústnej vody z lekárne a obyčajnej vody. Zmiešajte v pomere 1:2 a nechajte pôsobiť 15 až 20 minúť. Ústna voda spoľahlivo zabije baktérie aj plesne z nôh a pomôže efektívne uvoľniť veľmi suchú popraskanú kožu, ktorá po takomto kúpeli ľahko podľahne úpravám.

 

Pozor na zápach
Nadmerné potenie chodidiel a zápach nôh môže spôsobovať obuv z nevhodného materiálu, stres alebo môže ísť o zdravotný problém. Všetky prípady možno efektívne riešiť každodennou špeciálnou starostlivosťou o chodidlá. Zápach spôsobujú baktérie. Preto by ste si mali každý deň umývať chodidlá antibakteriálnym mydlom. Vyberajte kvalitné prípravky bez parfumov a umelých farbív. Mali by ste nosiť len bavlnené ponožky a topánky s koženou výstelkou. Pred každým obutím na nohy nastriekajte antibakteriálny sprej proti zápachu alebo použite špeciálny púder či masť s obsahom zinku. Zaobstarajte si špeciálny sprej do topánok, ktorý rovnako aplikujte pred každým obutím. Zároveň nepodceňujte pravidelnú pedikúru. Baktérie a odumretá koža sú totiž najsilnejší zdroj zápachu, ktorý sa drží najmä na neošetrených nohách.

Navštívte odborníka
Ak máte pocit, že sa vám nadmerne potia chodidlá, navštívte kožného lekára. Ten na základe testov určí, aké prípravky by ste mali na nohy používať a predpíše masť so správnymi ingredienciami. Ak stále neviete, ako si doma správne odstrániť z chodidiel odumretú pokožku, objednajte sa na pedikúru k odborníkovi. Na vlastné oči uvidíte, ako pracovať s nohami. Zároveň sa ho môžete spýtať, aké nástroje si máte kúpiť na domácu starostlivosť a čomu by ste mali venovať zvýšenú pozornosť.

Tip: Na jar a v lete sa nosia žiarivé odtiene lakov na nechty. Nohy si tak môžete ozdobiť akýmkoľvek jasným odtieňom obľúbenej farby. Ak chcete byť trendová, skúste módne matné laky s efektom „posypu cukrom“ alebo si nechty na nohách ozdobte rôznymi vzormi. Fantázii sa medzi nekladú. Na dovolenke a pri kúpaní platí len jedno pravidlo – každé tri dni si nechty prelakujte novou vrstvou priesvitného laku, aby farba vydržala neporušená do konca pobytu.

Autor: -aka-