Hudba

Lucia Šoralová naspievala s hudobníkmi z kapely Nerez slávny song „Já s tebou žít nebudu“

Lucia Šoralová

Lucia Šoralová a hudobníci z kapely Nerez siahli po slávnej piesni „Já s tebou žít nebudu“ a dali jej novú podobu. Sympatická hudobníčka si takto splnila jeden zo svojich snov. Ako sama vraví, skladbu považuje za „rodinné striebro“ a ani sa na jej interpretáciu nemusela nejako osobitne pripravovať. Obľúbenú pesničku totiž pozná spamäti. Lucia a Nerez sa chystajú na spoločné turné, kde určite zahrajú aj túto krásnu skladbu. Hudobníci sľubujú, že fanúšikovia zažijú niečo celkom nové. Spojenie Nerezu s temperamentnou Luciou považujú za skvelý nápad. Nenechajte si ujsť spoločné turné Lucie Šoralovej a Nerezu! Štartuje už prvého apríla v Trenčíne.

Lucia Šoralová sa len nedávno vrátila po niekoľkoročnej prestávke na slovenské pódiá a má pre fanúšikov ďalšiu lahôdku. S hudobníkmi z kapely Nerez prespievala pieseň „Já s tebou žít nebudu“, ktorú preslávila zosnulá pesničkárka Zuzana Navarová.  Link na lyric klip „Já s tebou žít nebudu“: https://www.youtube.com/watch?v=RL8T9C0e9uU

„Je to taká Nerezácka klasika, rodinné striebro. Milujem túto pesničku. Na koncerte, na ktorý ma pozvali, keď sme ladili našu spoluprácu, som si ju s nimi neplánovane zaspievala bez prípravy a pamätala som si ju lepšie ako nové piesne z môjho repertoáru. Zuzanu Navarovú som mala a stále mám veľmi rada. Chýbajú mi jej piesne, ktoré už nestihla napísať. A to, čo stihla, je pre mňa majákom v mori,“ vyznala sa Lucia Šoralová.

Sympatická speváčka a hudobníci s Nerezu nahrávali pieseň v štúdiu Ondřeja Soukupa a tvrdia, že si vynikajúco muzikantsky „sadli“.

„Keď na skúške zazneli prvé tóny piesne, tá charakteristická gitara, tak mi hlavou preleteli všetky „mejdany“, na ktorých „nám hrali”. Spomenula som si ako sme ich aj s kamarátmi milovali a teraz tu sedia predo mnou a ja si s nimi spievam,“ teší sa dojatá Lucia Šoralová.

„My sme niekoľkokrát počas svojej kariéry zažili, že nám osud priniesol do cesty nejakú šikovnú talentovanú speváčku. Radi spievame s babou v kapele, je to paráda. Toto prepojenie s Luciou prináša veci, ktoré by sa v čisto pánskej zostave nestali, to je jasné,“ doplnil Vít Sázavský.

Lucia sa s Nerezákmi chystá na spoločné turné, kde určite zahrajú aj pieseň „Já s tebou žít nebudu“. Fanúšikovia sa ale môžu tešiť aj na ďalšie lahôdky.

„Program je zložený z troch rovín. Zahráme Luckin repertoár s La Alma, kde sa my pripojíme hrou na gitaru a vokálmi. Potom to budú piesne Nerezu, napríklad „Kočky“, či „Kytička“, ktoré kedysi s nami spievala Zuzana Navarová, a potom naše súčasné piesne,“ uzatvára Vít Sázavský.

Lucia Šoralová už roky vystupuje s kapelou La Alma v zložení Michal Mihok – akordeón, Martin Brunner – piano a Miloš Klápště – kontrabas. Na turné s muzikanti z kapely Nerez vyráža už v apríli 2017. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Predpredaj.sk (http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/9607/lucia-soralova–la-alma-stara-laska-nerez-a-vy) Na Medzinárodný deň žien pripravili hudobníci špeciálnu akciu. Až do polnoci sa dajú zakúpiť exkluzívne s 20-percentnou zľavou.Lucia Šoralová

Lucia Šoralová & La Alma Stara láska Nerez a vy

1.4. TRENČÍN – Piano club
2.4. MARTIN – Kino Strojár
3.4. KOŠICE – Historická radnica
24.4. ŽILINA – Mestské divadlo
25.4. POPRAD – Dom kultúry
26.4. TRNAVA – Kino Hviezda
27.4. NITRA – Nájomná jednotka 210
28.4. LUČENEC – Synagóga

Autor: Nora Krchňáková
Foto:
Milan Krupčík

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top