Lucia Šoralová je v novom klipe „Červená“!

Lucia Šoralová má nový klip! Obrazovú podobu dostala skladba „Červená“ z Luciinho najnovšieho albumu „O lásce, cti a kuráži“. Drobná speváčka s veľkým hlasom je v novom klipe výlučne v červených farbách. Dokonca sa polieva červeným vínom!

Speváčka a skladateľka Lucia Šoralová zhudobnila básne českého textára Michala Horáčka a výsledkom je spoločný album „O lásce, cti a kuráži“. Jednou z najvýraznejších skladieb na albume je pieseň „Červená“. Na youtube si ju vypočulo vyše 20 tisíc fanúšikov a preto sa Lucia Šoralová rozhodla nakrútiť k nej videoklip. Speváčka v ňom vystupuje na bielom pozadí a je celá v červenom!

„Nakrúcanie bolo príjemné. Nevyžadovali sa odo mňa žiadne herecké výkony. Klip je vlastne sled obrazov a metafor. Keďže som sa s režisérom poznala, mala som k nemu dôveru. Všetko šlo ako po masle a dokonca ma to veľmi bavilo, aj keď som tú pieseň spievala vyše 30 krát za sebou…“ S úsmevom komentuje nakrúcanie Lucia Šoralová.

Klip sa nakrúcal celý deň v štúdiu Pokrok v Prahe. Réžie sa ujal Mirek Mirčev, ktorý použil kameru Red Epic so špeciálnou optikou.

„Táto technológia umožňuje napríklad záznam vo vysokom rozlíšení 5K. A preto sme spievajúce pasáže piesne nakrúcali v najvyššom možnom rozlíšení a pohyb kamery dorábali digitálne bez straty štandardnej televíznej kvality. Lucka pristupovala k nakrúcaniu veľmi zodpovedne a podala absolútne profesionálny výkon.“ Chváli Luciu režisér Mirek Mirčev.

Posledný záber klipu dal Lucii poriadne zabrať. Nedal sa totiž opakovať, protože šarmantnej speváčke kompletne zničil make-up aj účes! Na jeho nakrútenie tak mala len jeden pokus.

„Súčasťou nakrúcania bola jedna nepríjemnosť, a to poliať sa červeným vínom. Bolo strašne studené! A v štúdiu šetrili a preto tiekla len studená voda. Tak som takmer prechladla…“ Spomína sina posledný záber klipu Lucia Šoralová.

Skladbu „Červená“ a aj ďalšie hudobné lahôdky si môžete už čoskoro vypočuť aj naživo. Lucia so skupinou La Alma totiž o pár dní pokračuje v slovenskom turné.Nenechajte si ujsť Luciin výnimočný prejav, osobnú charizmu a krásne texty v ďalších štyroch mestách. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal, ticketart a v miestnych pokladniach.

28.5. Žilina – Hotel Holiday Inn

29.5. Martin – Slovenské komorné divadlo

30.5. Banská Bystrica – Divadlo Štúdio Tanca

31.5. Nové Mesto nad Váhom – Blue Note – Jazz & Music restaurant