Letné šaty, ktoré z vás urobia neodolateľnú femme fatale

Šaty sú symbolom ženskosti, dokážu krásne zvýrazniť krivky a zároveň zakryť prípadné nedostatky. V správnom strihu nám umožnia vyzerať štýlovo a elegantne, bez ohľadu na to, čo diktuje móda a trendy. No práve sledovaním trendov vidíme, že si niektoré modely šiat rok čo rok obhajujú svoje stále miesto v našich šatníkoch a s príchodom leta dokonca naberajú na popularite.
Máte tie správne šaty vo svojom sezónnom šatníku aj vy?

 

Pestré modely
Farebné šaty k letu neodmysliteľne patria. Sú hravé, romantické, ale pri správne zvolenom strihu aj elegantné a sexi. Pri outfitovaní dbajte na správne vyváženie farieb. Ak si zvolíte outfit s výraznejšími prvkami a farbami, doplnky dokombinujte už len jemne v podobe malých detailov. Ale v konečnom dôsledku, jednofarebnými šatami nikdy nič nepokazíte. Medzi obľúbenými sa nájdu ľahké, maxi šaty ale aj retro kúsky so zaujímavými volánmi či strapcami. Toto leto sa môžete skutočne odviazať a vyskúšať aj obľúbený „color blocking“ čo  znamená, že skombinujete dve rovnako dominantné farby v jednom outfite. Tak si vytvoríte dokonale kontrastný styling, ideálny na horúce, letné dni.

Nápadné vzory
Túto sezónu budú v kurze nielen farebné modely ale nadčasové vzorované materiály v ľahkých, vzdušných strihoch. Košeľové šaty s pásikmi či elegantné šaty s kvetinovou potlačou budú dokonalou voľbou na každú spoločenskú príležitosť. Kvetovaný vzor k letným mesiacom neodmysliteľne patrí, rovnako ako kvetované šaty. Ideálnou letnou voľbou budú trendy maxy šaty v populárnom strihu kimona, ktoré môžete nosiť na prechádzky, do mesta ale aj do práce. Dlhé šaty voľného strihu jemne splývavé na postave dokonale skryjú aj rôzne nedostatky. V prípade, že si zvolíte nápadný model šiat, ktoré sú sami o sebe výrazným kúskom vášho outfitu, nie je nutné k nim zvoliť ešte aj výrazné doplnky. Dokonale vyniknú v kombinácii s jemným šperkom a nenápadnými, jednofarebnými topánkami.

Denim mánia
Denim je must have všetkých  šatníkov a materiál, bez ktorého si už nevieme predstaviť život. Je maximálne nadčasový a z roka na rok viac originálny a trendy. Pre svoju univerzálnosť a pohodlnosť ho už desaťročia milujú nielen naši rodičia, ale aj my. V roku 2021 sa denim predvedie vo všetkých svojich podobách no predovšetkým si ho zamilujeme v podobe šiat. Denimové šaty sú módnou stálicou, ktorá sa napriek trendom vracia každý rok. Samozrejme aj univerzálne kúsky podliehajú do určitej miery trendom,  čo má za následok, že aj klasické strihy sa stávajú variabilnejšie. K tým hlavným denimovým „novinkám“patria tento rok košeľové šaty ale aj klasický strih so sukňou do áčka ku kolenám. Osviežia váš šatník a budú vyzerať štýlovo nielen s teniskami ale aj s elegantnými sandálikmi. Súčasný návrat módy 70’ rokov nám umožňuje aj trendy kombinácie s rôznymi doplnkami. Ruksak, ľadvinka a samozrejme dokonalý šperk v takomto retro looku rozhodne nesmú chýbať.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Cellbes.sk, La Femme, , Björn Borg – upbrands.sk, primadonnacollection.sk