Letné líčenie – čo vám poradíme?

letné líčenie

V lete sice často necháme líčidlá bokom a vybehneme von len tak, ale na príležitosť sa patrí aj v tomto obodbí prikrášliť. Nie veľa, len tak trochu, aby vyniklo čo má a skryli sme to, čo práve nie je dokonalé. Ak sa počas horúcich dní vyberiete na spločenskú udalosť, ponúkame niekoľko rád ako na to. 

Nie je to nič komplikované. 

Mejkap
Na pleť naneste podkladový mejkap. Nanášajte ho prstami, prípadne kozmetickou hubkou. Suchou nanesiete hrubšiu vrstvu, navlhčenou ju zriedite a mejkap bude pôsobiť prirodzenejšie. Mejkap nanášajte rovnomerne, pri korienkoch vlasov a na krku dostratena, aby ste sa vyhli viditeľnej rozdielnosti. Ak máte vyrážky, fľaky alebo jazvičky, nepoužívajte podklad s leskom, lebo nerovnosti by sa ešte viac  zvýraznili. Potrebný krycí efekt dosiahnete matnejším mejkapom. Mejkap by mal ladiť s tónom pokožky.

Krycia tyčinka
Po nanesení podkladového mejkapu vklepte kryciu tyčinku pod oči a na problémové partie. Okraje rozotrite dostratena, aby neboli nápadné.

Púder
Nanášajte labutienkou, vtedy bude výsledok efektnejší. Pleť bude matnejšia a bude pôsobiť profesionálnejšie. Ak použijete na nanášanie púdru štetec, pleť zostane prirodzená. Na štetec naberte trochu prášku, ľahko klepnite o hranu ruky a rovnomerne rozotrite na tvári a krku. Vždy postupujte zhora nadol, podľa rastu chĺpkov. Farba púdru by mala ladiť s odtieňom pleti.

Farbu na líčka
Nanášajte ju širokým štetcom a dbajte, aby ste zo štetca odstránili prebytočné množstvo. Nanáša sa len na lícne kosti, nie ďalej ako pod stred oka a nie nižšie ako pod koniec ucha, pretože výsledok by nemal žiaduci efekt. Nanášajte ju dostratena, aby okolie len tušilo, že líčka nie sú také od prírody. Najlepšie to vystihnete, ak sa pri nanášaní farby usmejete. Líca zvýraznite v jemnom oblúku celou šírkou štetca od spánku k lícnym kostiam.

Maskara
Aplikujte ju tak, že oko čo najviac otvoríte a kefkou prejdete po celej dĺžke rias, aj tých najmenších, aby oko pôsobilo dokonale. Ak máte pocit, že sú riasy málo výrazné, nechajte ich zaschnúť a maskaru naneste znovu.

Tekutá očná linka ?naneste ju tak, že očné viečko jemne natiahnete. Linku potom veďte od vnútorného kútika oka k vonkajšiemu, čo najbližšie ku korienkom rias. Aby bol vzhľad prirodzenejší, použite ešte ceruzku, a potom ju na viečku jemne rozmažte prstom. Ak použijete na vrchnú aj spodnú časť oka ceruzku, opticky ho zmenšíte.

Očné tiene
Ako základ pri maľovaní očí treba použiť jemný odtieň a naniesť ho po celej dĺžke viečka. Vo vonkajšom kútiku ho možno naniesť viac. Kúsok nad mihalnicami, ak viečka padajú, možno aplikovať v jemnom oblúku tmavú farbu a mierne ju rozotrieť prstami.

Rúž
Na pery najprv naneste mejkap, aby ste zakryli ich prirodzenú líniu. Ak chcete aby boli zmyselnejšie a plnšie, použite jasné a svetlé odtiene. Dokonalý efekt dosiahnete  perleťovým, ligotavým leskom a rúžom. Ceruzkou potom dolaďte tvar perí. Na bežné líčenie používajte vždy prirodzené odtiene. Ak chcete pery zvýrazniť, naneste kontúrovaciu ceruzku o 1mm vyššie nad prirodzenú líniu perí.

 

Autor: aka