Legendárne baleríny Vara sú späť a v novom šate!

Salvatore Ferragamo uviedol jednu zo svojich dizajnérskych klasík už v roku 1979. Model s názvom Viva si získal veľkú pozornosť a milióny fanúšikov po celom svete. Tieto štýlové a zároveň pohodlné topánky, ktoré v sebe nesú iskru romantiky aktuálne predstavila značka v redizajne, aby tak nadviazala na svoju tradíciu a zároveň predstavila svoju predstavu smerovania značky.

 

Nadaný Talian

Salvatore Ferragamo je považovaný za jedného z najinovatívnejších dizajnérov topánok 20. storočia. Nebál sa využívať netradičné materiály, ako kožu kengúr, rýb či krokodíla. Jeho sandále, ktoré navrhol na korkovej vyvýšenej podrážke (ktorú dnes nazývame platforma) považujú mnohí módni historici za jeden z najdôležitejších dizajnov 20. storočia v obuvníctve.

Salvatore zomrel v roku 1960 vo veku 62 rokov a vedenie jeho medzinárodnej firmy prebrala jeho manželka  a jeho šesť detí. Medzi jeho najznámejší model patrí tzv. Cage heel, ktorý prešiel mnohými premenami a stále patrí k ikonickým kúskom.

 

Väčšia mašľa

Aktuálne je kreatívnym riaditeľom značky Paul Andrew sa rozhodol klasickému modelu Vara s ikonickou mašľou, ktorý navrhla dcéra samotného Ferrangama, Fiamma,  vdýchnuť nový život. Pôvodný model prešiel niekoľkými zmenami. Mašľa na špičke topánok je väčšia a v rovnakom materiály ako zvyšok topánky. Zásadnou zmenou prešiel aj podpätok topánky, ku ktorému autor pristupoval ako k sochárskemu dielu.

Zdroj: AVE
Foto: pinterest, wikiiconic.com