Kvôli čomu sa neoplatí zachraňovať vzťah?

Ak nie ste uprednostnená pred jeho kamarátmi a záľubami, potom zbystrite pozornosť. Ak sa snaží zrealizovať si každý víkend po svojom a ani ho netrápi, aký program budete mať vy, potom prioritou v jeho hodnotovom rebríčku asi zďaleka nie ste. A je toho ešte viac?

Ak chýba pozornosť
Skúste navrhnúť spoločný program a uvidíte, či z jeho strany bude vôbec záujem. Možno bol len dlhšie zvyknutý na vlastný život a nevie sa stotožniť s tým, že má niekoho po svojom boku, koho by si mal viac všímať a venovať mu pozornosť. Skúste opatrne vysielať signály, že vám to jedno nie je a uvidíte reakciu a možnú zmenu. Ak k zmene nedôjde a vás partner si bude užívať život bez vás, rozhodne to nie je partner, pri ktorom sa budete cítiť dôležitá a vážená.

Ak vám klame
Či vám váš partner klame, niekedy odhalíte včas, niekedy, keď je už neskoro. Ak vám klame, že musí ostať dlhšie v práci, no pritom sa zabáva niekde so svojou partiou, asi to nebude najideálnejší priateľ, s ktorým si máte raz založiť rodinu. Možno ešte nedospel do zrelého vzťahu, po ktorom vy túžite. Klamstvá do vzťahu nepatria, dôvera sa ťažko získava naspäť.

Ak v ňom nemáte oporu
Trápi vás situácia v práci a keď sa vyžalujete, cítite sa ešte horšie, pretože namiesto pochopenia dostanete len smiešne reakcie, že ste asi neschopná? Tak potom od takého partnera rýchlo preč. Ak vás podceňuje teraz, nebude mať problém s neúctou aj neskôr. Nie je vašou oporou, ani keď ste chorá? Pokiaľ sa vám vás partner nesnaží pomôcť, keď to potrebujete a radšej rieši len svoje problémy, mali by ste sa nad budúcnosťou takého vzťahu zamyslieť.

Nevera
Mnohí (nielen muži) na trvalý vzťah skrátka nie sú a asi naň ani nebudú nikdy pripravení. Voľný vzťah je pre mnohých väčšou výhodou. Ak ale váš partner preferuje vás ako stálu partnerku a popritom sa ešte potrebuje presvedčiť, že ste naozaj tá pravá, potom je zasa otázne, kedy si váš partner uvedomí, že sa nevera vo vzťahu nevypláca.

Ak chýba iskra
Ďalším negatívnym bodom toho, že to vo vzťahu klapať asi nebude, je fakt, že príťažlivosť akosi vymizla. Nie pre každého je chémia dôležitá, ale ak chceme mať plnohodnotný a dlhotrvajúci vzťah, potom je na mieste, že to medzi partnermi iskrí aj po rokoch. Ak sú vám partnerove dotyky skôr nepríjemné ako príjemné, pouvažujte nad tým, prečo to pominulo a či je možné iskru do vzťahu ešte vrátiť.

O záchranu sa vzťahu sa treba pokúsiť za každú cenu, no pokiaľ sa k zmenám v prospech oboch neprepracujete, otázka znie, či má takýto vzťah perspektívu.

Foto: https://media.licdn.com/mpr/mpr/p/1/005/017/39f/1970dd1.jpg
Pripravila Ivicka

young couple in conflict, male with a tablet in hands