Kúpeľný park v Trenčianskych Tepliciach znova zažiari!

Kúpele Trenčianske Teplice plánujú nadviazať na zlatú kúpeľnú éru a priniesť obyvateľom i návštevníkom mesta ešte väčší pôžitok z oddychu. Jedna z dominánt Trenčianskych Teplíc – takmer 150-ročný kúpeľný park, založený v roku 1873, prejde výraznou revitalizáciou.

„Srdcom každého kúpeľného mesta je kúpeľný park ako miesto stretnutí, prechádzok a načerpania energie i pokoja. Sme hrdí, že v Trenčianskych Tepliciach sa môžeme pochváliť unikátom – parkom s až 150-ročnou históriou. Je prirodzené, že robíme, čo je v našich silách, aby sme tomuto vzácnemu miestu prinavrátili jeho niekdajší lesk. Zároveň sa snažíme zmodernizovať priestory parku tak, aby sa v ňom hostia cítili príjemne a mali chuť znova sa tam vrátiť “ uviedol generálny riaditeľ kúpeľov Ing. Michal Vojtáš.

Projekt prebehne pod záštitou neinvestičného fondu HODNOTY KÚPEĽOV, n.f. a bude mať podobu verejnej zbierky s názvom „Obnova kúpeľného parku Trenčianske Teplice“, ktorej účelom bude ochrana a tvorba životného prostredia, zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt, ako aj obnova a revitalizácia kúpeľného parku.

Do verejnej zbierky sa od 01. februára 2015 do 31. januára 2016 bude môcť zapojiť široká verejnosť prostredníctvom dobrovoľných finančných príspevkov na vybraných zberných miestach – v uzavretých stacionárnych pokladničkách v?Infocentre KH PAX a?v?predajni procedúr na Kúpeľnom námestí Trenčianske Teplice.

Prispieť bude možné aj platobným príkazom alebo zaslaním sumy na číslo účtu (IBAN) SK39 3100 0000 0042 5013 4405.