Kruhy pod očami vás už nebudú strašiť! Ako si s nimi poradiť?

Nedostatok spánku, stres, nesprávny pitný režim, choroba. To všetko môže spôsobiť kruhy pod očami, ktoré síce nebolia, ale nevyzerajú pekne. Vieme, ako sa ich zbavíte a budete vyzerať krásne.

 

Prečo vznikajú kruhy pod očami?
Kruhy pod očami môžu trápiť ženy aj mužov. Veľký vplyv na ich vznik má životný štýl. Fajčenie, pitie alkoholu aj ponocovanie prispievajú k kruhom a nezdravej farbe pleti. Nezdravá strava bez obsahu minerálov a vitamínov má tiež podiel na ich vzniku. Nesmieme zabúdať ani na psychologické faktory, pretože stres, strach i pocity úzkosti a smútku sa podpisujú na tom, ako vyzeráme a ako sa cítime. V niektorých prípadoch môžu súvisieť aj s inými ochoreniami. Svoju úlohu zohráva aj genetika a starnutie.

Rozmaznávajte sa
Žiadna netúži po tom, že v zrkadle uvidí kruhy pod očami. Pre zdravú a krásnu pleť je dôležitá zdravá životospráva, dostatok spánku, čas na relax a kozmetika. Vyskúšať môžete aj tvárovú gymnastiku, vďaka ktorej postupne miznú opuchy, vrásky i kruhy pod očami. Z babských receptov je obľúbený ten s čiernym čajom. Vylúhované vrecúška nechajte vychladnúť a priložte ich na zavreté oči  aspoň na 10 minút. Znížite tak opuch a pokožka dostane potrebné antioxidanty. Zaraďte do svojej beauty rutiny aj masáže očného okolia. Do pokožky pritom vtierajte pár kvapiek oleja, napríklad mandľového alebo opunciového. Overeným trikom sú aj plátky chladenej uhorky, ktoré priložíte na zavreté oči. Zjemníte opuch a hydratujete očné okolie. Samozrejme, na kruhy pod očami existuje veľa kozmetických prípravkov, vďaka ktorým budete vyzerať výborne.

Kozmetika naša každodenná
Pokožka okolo očí je veľmi jemná a citlivá, preto musia byť krémy na kruhy pod očami vyberané naozaj starostlivo. Ideálne je, aby obsahovali zložky ako kyselina hyalurónová, kolagén, aloe ver, nevädza, kofeín alebo zelený čaj. Práve očný liftingový krém Eucerin Volume-Filler s obsahom kyseliny hyalurónovej pleť spevňuje a zjemňuje kruhy pod očami. Očný gél pre citlivú pleť Bioderma Sensibio Eye je zasa vhodný aj pre tie najcitlivejšie oči. Okrem krémov predstavujú ideálne riešenie aj očné masky. Pestrú ponuku má napríklad značka Garnier, ktorej produkty obľubujú ženy po celom svete. Vo vašej kozmetickej výbave by nemal chýbať ani kvalitný korektor, ktorý bez problémov prekryje všetky nedokonalosti. Ako bojujete s kruhmi pod očami?

Zdroj: LO
Foto: Shutterstack, NOTINO