Kristína Matyšáková : Vianoce trávim s mojimi najbližšími

Kristína Matyšáková je spolumajiteľkou slovenského rodinného vinárstva Víno Matyšák. Táto šarmantná mladá žena, je nielen milá, vtipná a múdra, ale nadovšetko miluje svoju pomerne rozvetvenú rodinu a Vianoce trávi tradične.
Ostatne trochu viac do súkromia vás pozve v nasledujúcom rozhovore.

Ako zvyknete tráviť Vianoce?

Vianoce trávim tradične, v kruhu rodiny.

 

Ako ste prežívali Vianoce ako dieťa? Dokedy ste verili na Ježiška?

Veľmi presne si spomínam, ako som sa v čase môjho detstva veľmi tešila na Vianoce, rodinné návštevy a samozrejme, darčeky s tým spojené. V období, keď už som neverila na Ježiška sme sa spolu s bratom každý rok, pár dní pred Štedrým večerom ponáhľali zo školy, aby sme stihli prehrabať všetky skrine a iné „tajné skrýše“ kým boli rodičia v práci. Bol to istý druh vzrušenia, bez ktorého sme si toto obdobie bezstarostného detstva ani nevedeli predstaviť.

Na Ježiška som verila do mojich 7 rokov, čiže do začiatku nástupu na základnú školu.

 

Bez čoho si Vianoce neviete predstaviť?
Vianoce si neviem predstaviť bez mojich najbližších a bez tradičného vianočného menu. Čiže, bez rybacej polievky, pripravovanej podľa rodinného receptu, vyprážaného kapra, majonézového šalátu, miňonkových koláčikov od mojej sesternici, oplátok, trubičiek a samozrejme, bez ozdobeného stromčeka.

 

Ako trávite voľný čas, ktorý je spojený s Vianocami? Lyžujete alebo cestujete?
V období Vianoc zvyčajne necestujem. Vianočné sviatky si užívam v domácom pohodlí. Ale netvrdím, že tento zvyk nikdy neporuším.

 

Ste mladá, krásna, úspešná žena – čo okrem práce vás ešte zaujíma? Aké sú vaše koníčky?
V prvom rade ďakujem za kompliment! Veľmi rada cestujem, takže ak to pracovné povinnosti dovolia, vždy využijem príležitosť pozrieť sa do zahraničia, kde spojím príjemné s užitočným. Čiže, okrem spoznávania iných kultúr, rada ochutnávam aj ich gastronómiu a pokiaľ je to krajina, ktorá je známa výrobou kvalitného vína, nenechám si ujsť príležitosť ochutnať aj ich víno. Okrem toho rada rekreačne športujem a čítam knihy.

 

Čo vás vie rozosmiať a potešiť?
Vždy ma vie rozosmiať dobrý vtip, ktoré vie veľmi dobre podať môj otec, brat a už aj 14 ročný synovec. Okrem toho si vždy rada pozriem dobrú komédiu. Potešiť ma vie  neskrývaná radosť mojich blízkych, ak ich obdarujem niečim, po čom túžili.

 

Čo vás naopak vie rozosmutniť?
Vždy som smutná, ak vidím utrpenie ľudí, špeciálne detí, ktorí trpia hladom a nemajú základné  podmienky pre dôstojný život.

 

Ktoré víno z vášho portfólia máte najradšej a odporučili by ste ho aj našim čitateľkám?
Čo sa týka mojich najobľúbenejších vín, samozrejme, záleží to od príležitostí. Veľmi rada si pochutnám na našom ružovom sekte a Frizzante, na suchých, bielych malokarpatských odrodách, ale občas, keď si to moje telo vypýta, si rada pochutnám aj na hutnejších aromatických červených vínach.