Krásna v každom počasí

Krásna v každom počasí

Viete, ako predísť vysychaniu pokožky, tvorbe vrások a starnutiu kože? Jednoducho tak, že sa o ňu budete starať. A to nielen zvonku, ale aj zvnútra.

Dôkladné čistenie pleti by malo byť samozrejmosťou každý deň. Najvhodnejšie sú jemné pleťové mlieka a sem-tam čistiaca maska, ktorá pleť detoxikuje. Vyskúšajte tento domáci recept: rozmixujte paradajku s bielym jogurtom, naneste na tvár a nechajte čistiaco-vyživujúce účinky červeného plodu pôsobiť aspoň 20 minút. Budete prekvapená. Vhodný je aj občasný píling, ale dajte pozor, ak máte pokožku suchšiu alebo je na nej akné.

Doprajte svojej pleti
Na noc používajte kvalitný výživný krém. Mal by obsahovať výživné minerály a vitamíny (A, C, D a E), ktoré podporujú prirodzenú regeneráciu pleti. Na denné používanie je vhodný hydratačný krém. Aj keď je jesenné obdobie, mal by byť s UV filtrom a na báze oleja, nie vody, pretože voda môže na tvári v studenom počasí mrznúť a pleť zaťažovať. Ak vám zvýši čas, doprajte si aspoň raz týždenne výživnú masku. Vynikajúca je výživná a hydratujúca zmes mrkvy, medu (1 lyžička) a olivového oleja. Rovnako blahodarné hydratačné a omladzujúce účinky má tekvica, ktorej je teraz všade dosť, a dokonca aj kukurica v kombinácii s uhorkou.

Pleť je takpovediac premietacím plátnom organizmu. Ak vnútri nie je niečo v poriadku, okamžite sa to premietne na pleti. Platí to najmä na zažívanie a na tenké črevo, ktorého mikroflóra je základom imunity a krásnej pleti. Preto je vhodné konzumovať všetko dostupné ovocie a zeleninu. Sú cennými zdrojmi vitamínu C a ich antioxidačné účinky odstraňujú z pokožky voľné radikály, ktoré spôsobujú jej starnutie.

Netreba „chodiť“ pod nôž
Dobrá správa je, že kvôli odstraňovaniu pigmentových škvŕn, červeným žilkám, redukovaniu vrások a jaziev už netreba chodiť „pod nôž“ alebo na drahé laserové ošetrenie. Pomôcť sa dá aj inak. Na trhu sú už „chvíľu“ tzv. kozmeceutiká. Kozmetické prípravky s vysokým obsahom látok, ktoré pôsobia proti spomínaným problém a ktorých účinky potvrdzujú mnohé klinické štúdie. Náhradou nie práve najpríjemnejšieho vyhladzovania pleti laserom je biotechnologické sérum ktorého  zložky odstraňujú odumreté kožné bunky a tým spúšťajú proces obnovy a vyhladzovania. Výsledkom je výrazná redukcia jemných vrások, pigmentových škvŕn, ale aj zjazvených miest na tvári. Podobne existuje prípravok na pigmentové škvrny, na vrásky a kruhy pod očami aj na okamžité vypnutie pleti. Ale kúpite ich len v lekárňach., obsahujú totiž zložky, ktoré sú šetrnejšou alternatívou faceliftingu, chemickému pílingu či injekčnému botoxu a kolagénu. Stačí vmasírovať ráno a večer a pleť bude určite spokojná.

Marta Zvolenská
pixbay